Зеленський ініціює антикорупційну перевірку МХП

Зеленський ініціює антикорупційну перевірку МХП

Президент запропонував правоохоронним і антикорупційним органам порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих МХП, і виплачених акціонерам дивідендів

Зеленський ініціює антикорупційну перевірку МХП
Фото: pixabay.com

Президент Володимир Зеленський запропонував правоохоронним і антикорупційним органам перевірити і порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих агрохолдингом «Миронівський хлібопродукт» (МХП), і виплачених акціонерам дивідендів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

« У 2017-2018 рр. Одному з найбільших агрохолдингів України» Миронівський хлібопродукт «з держбюджету було виділено майже 2,5 млрд грн дотацій, так це називається. Насправді, він не потребує державної підтримки, тому що у нього є надприбутки і він щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», – сказав глава держави в четвер на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.

Зеленський запропонував правоохоронним і антикорупційним органам порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих МХП, і виплачених акціонерам дивідендів.

Рада директорів агрохолдингу МХП в березні 2019 року схвалила виплату річних дивідендів у розмірі $ 0,7492 за акцію за 2018 рік, що приблизно еквівалентно $80 млн і відповідає рівню попереднього року.

«Миронівський хлібопродукт» – найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Нагадаємо: МХП збільшив виробництво м'яса на 17% у ІІ кварталі 2019 року, до 182 310 тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію