Польща заявила про погіршення якості російської нафти – Reuters

Польща заявила про погіршення якості російської нафти – Reuters

Переробляти на НПЗ нафту поки що можна

Польща заявила про погіршення якості російської нафти – Reuters
фото DR

Якість російської нафти Urals, яка в квітні була забруднена хлорорганікою в нафтопроводі «Дружба», загалом погіршується, повідомив 19 липня представник найбільшого польського переробника PKN Orlen, передає Reuters.

Польща в кінці квітня призупинила прийом російської нафти по трубопроводу «Дружба» після різкого підвищення вмісту органічних хлоридів в сировині. Поставки було запущено лише в червні і досі повністю не відновлено.

«Якість Urals постійно погіршується, але переробляти цю нафту поки що можна», – сказав представник PKN Orlen, не уточнивши, про які саме показники якості нафти йде мова.

PKN Orlen докладає зусиль для диверсифікації поставок сировини на свої НПЗ, що дозволило переробнику мінімізувати втрати від забруднення російської нафти, сказав він.

У п'ятницю PKN Orlen оголосив свої фінансові результати за підсумками другого кварталу, які перевершили очікування аналітиків, піднявши акції компанії на 6% до 10:43 GMT.

Обсяг переробки на НПЗ PKN Orlen виріс до 8,3 млн тонн з другому кварталі проти 7,5 млн тонн за той же період минулого року.

PKN Orlen підраховує збитки від інциденту з забрудненням російської нафти і готується в найближчі тижні виставити РФ свої претензії.

На даний момент близько 50% сировини, яку переробляє Плоцкий НПЗ PKN Orlen, надходить не з Росії. У 2012 році цей показник становив всього 5%.

З початку 2018 року PKN Orlen активно працює над диверсифікацією поставок нафти на свої НПЗ. Крім Urals компанія щомісяця закуповує сировину з Саудівської Аравії і США, східноафриканські та північноморські сорти, а також каспійський CPC Blend.

Раніше повідомлялося, що білоруський оператор нафтопроводу «Дружба» повністю очищений від брудної російської нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті