Втрати Boeing через проблеми з 737 МАХ обчислюються мільярдами доларів – WSJ

Втрати Boeing через проблеми з 737 МАХ обчислюються мільярдами доларів – WSJ

Компанія не відновить польоти 737 МАХ до січня 2020 року

Втрати Boeing через проблеми з 737 МАХ обчислюються мільярдами доларів – WSJ
Boeing 737 MAX 8

Авіабудівна корпорація Boeing лише в другому кварталі 2019 року втратила $5,6 млрд через проблеми з авіалайнерами сімейства 737 МАХ. Про це йдеться в офіційній заяві компанії, на яку посилається Wall Street Journal.

«Boeing зафіксував втрату $4,9 млрд ($8,74 на акцію) як результат оцінки можливих пільг і поступок замовникам, пов'язаних з припиненням польотів 737 МАХ і поставок цієї моделі. Ці втрати означають зниження виручки до виплати податків на $5,6 млрд», – відзначили в компанії.

Надалі Boeing має намір надавати авіакомпаніям пільги протягом кількох років. Компенсація буде у вигляді коштів або ряду інших преференцій: наприклад, гнучкий графік поставок, знижки і додаткове обладнання, пише газета з посиланням на джерело, знайоме з планами авіабудівника.

Раніше WSJ стало відомо, що експлуатація лайнерів 737 MAX, швидше за все, не відновиться до 2020 року. Як пише видання, корпорація не встигне усунути всі проблеми в цьому році.

Зокрема, за даними джерел газети в Федеральному управлінні цивільної авіації США (FAA), літаки 737 MAX знову почнуть літати тільки в січні наступного року, рівно через рік після заяви компанії про заміну програмного забезпечення.

У зв’язку з цим один з основних покупців компанії, авіакомпанія American Airlines, продовжила призупинення польотів свого парку Boeing 737 MAX до початку листопада. Аналогічне рішення прийняла авіакомпанія United Airlines.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті