У Мюллера хотіли обміняти «брудну інформацію» про Трампа на зняття обвинувачень з Фірташа – The Hill

У Мюллера хотіли обміняти «брудну інформацію» про Трампа на зняття обвинувачень з Фірташа – The Hill

Юристи олігарха зараз намагаються використати цей епізод на свою користь

У Мюллера хотіли обміняти «брудну інформацію» про Трампа на зняття обвинувачень з Фірташа – The Hill
фото УНІАН

Ендрю Вайсман, заступник спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідував справу про російське втручання в американські вибори, у червні 2017 року хотів провернути сміливу, але таємну аферу, пише The Hill.

Вайсман звернувся до американських адвокатів українського олігарха Дмитра Фірташа з пропозицією: «Дайте нам трохи брудної інформації щодо Дональда Трампа у справі про його зв'язки з Росією, і команда Мюллера може зняти з Фірташа кримінальні звинувачення 2014 року».

Про це повідомили юристи Фірташа. Інформація зʼявилася напередодні свідчень Мюллера перед Конгресом, які він має дати 24 липня.

У той час, два роки тому, американський Мінʼюст та ФБР були стурбовані пошуком істотних доказів щодо звʼязків Трампа з Росією, тому що досьє Стіла, на якому ґрунтувалися раніше висунуті звинувачення, виявилося непідтвердженим.

Також основні докази, які Міністерство юстиції використовувало для звинувачення Фірташа в корупції в 2014 році, руйнувалися: два ключові свідки відмовлялися від показань, а документ, який ФБР представило як доказ хабарництва в компанії Фірташа, виявився ненадійним.

Таким чином, Міністерство юстиції зіткнулося з труднощами в двох гучних справах, коли 4 червня 2017 року Вайсман озвучив свою сумнівну пропозицію, що здивувало американських юристів Фірташа, стверджують вони.

За їх словами, Вайсман сказав команді Фірташа, що Пол Манафорт (колишній глава виборчої кампанії Трампа, який раніше працював з В.Януковичем і «Партією регіонів» – ред.) і його люди координували свою діяльність з росіянами, щоб виграти у виборчій кампанії в Україні. Вайсман сказав, що він переконаний у тому, що група українських політиків, пов'язана з Манафортом, «є лише прикриттям для незаконної злочинної діяльності в Україні», і припустив, що «російські спецслужби могли брати участь в створенні впливу на вибори в США 2016 року».

Таким чином, стверджують юристи Фірташа, Вайсман як прокурор перевищив свої повноваження, висуваючи «непідтверджені ідеї і теорії»

Фірташ відхилив пропозицію Вайсмана, хоча олігарх по суті знаходиться в пастці в Австрії вже 5 років. Команда захисту Фірташа розповіла, що той відмовився від угоди, тому що інформація, викладена Вайсманом, не мала достатньо доказів.

Однак зараз, коли Фірташ посилює свою боротьбу, щоб уникнути екстрадиції в США, його юристи надають австрійському суду відомості по епізоду з пропозицією Вайсмана в якості потенційного доказу, що звинувачення проти Фірташа були «зіпсовані фіктивними доказами і політичними мотивами».

Нагадаємо, Австрія дозволила екстрадицію Дмитра Фірташа в США. Наразі питання щодо екстрадиції Фірташа до Сполучених Штатів наразі вирішує Земельний суд Відня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло