Китайська Huawei таємно співпрацювала з Північною Кореєю – WP

Китайська Huawei таємно співпрацювала з Північною Кореєю – WP

Щоб засекретити роботу в Північній Кореї, замість назви країни Huawei використала спеціальний код - A9

Китайська Huawei таємно співпрацювала з Північною Кореєю – WP
фото DR

Китайський технологічний гігант Huawei щонайменше 8 років співпрацював з владою Північної Кореї. Huawei реалізувала в країні кілька проектів, в тому числі допомогла в розробці мережі 3G, повідомляє The Washington Post, на яку посилається The Bell.

Робота над мережею велася таємно: з використанням підставних компаній і засекреченим документообігом. Таким чином Huawei, яка використовує американські технології в розробці компонентів, могла порушити режим санкцій (11 років тому США ввели санкції проти КНДР).

До 2008 року Північна Корея не могла знайти партнера серед міжнародних компаній, які могли б допомогти в розробці власної мережі 3G. За два роки до цього Кім Чен Ір їздив у штаб-квартиру Huawei в китайському Шеньчжені. В результаті китайська технокомпанія створила спільне підприємство CHEO Technology з на той момент єгипетською компанією Orascom Telecom і корейською державною телекомунікаційною корпорацією. Разом вони створили провайдера бездротової мережі Koryolink і зайнялися розробкою мережі 3G.

Huawei створювала в Кореї необхідну інфраструктуру і софт, а також відповідала за розширення покриття, випливає з документації. Техногігант ввозив в країну устаткування на зразок станцій мережі і антен, компоненти яких могли бути розроблені за допомогою американських технологій.

Щоб засекретити роботу в Північній Кореї, замість назви країни Huawei використала в документації спеціальний код – A9. Такі ж є в Ірані та Сирії, розповідає один з колишніх співробітників компанії.

Для конспірації основні операції з КНДР Huawei вела через підставну компанію Panda. На сайті останньої йдеться, що вона співпрацює з Huawei з 2007 року.

Нагадаємо, США внесли Huawei в «чорний список», запідозривши компанію в шпигуванні на користь уряду КНР. Однак після зустрічі президента Дональда Трампа і голови КНР Сі Цзіньпіна на G20 США значно послабили санкції проти Huawei, спростивши їй роботу з американськими компаніями. В силі залишилася тільки одна заборона – на покупку американськими телекомунікаційними компаніями устаткування, що представляє загрозу для нацбезпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло