Китайська Huawei таємно співпрацювала з Північною Кореєю – WP
Щоб засекретити роботу в Північній Кореї, замість назви країни Huawei використала спеціальний код - A9

Китайський технологічний гігант Huawei щонайменше 8 років співпрацював з владою Північної Кореї. Huawei реалізувала в країні кілька проектів, в тому числі допомогла в розробці мережі 3G, повідомляє The Washington Post, на яку посилається The Bell.
Робота над мережею велася таємно: з використанням підставних компаній і засекреченим документообігом. Таким чином Huawei, яка використовує американські технології в розробці компонентів, могла порушити режим санкцій (11 років тому США ввели санкції проти КНДР).
До 2008 року Північна Корея не могла знайти партнера серед міжнародних компаній, які могли б допомогти в розробці власної мережі 3G. За два роки до цього Кім Чен Ір їздив у штаб-квартиру Huawei в китайському Шеньчжені. В результаті китайська технокомпанія створила спільне підприємство CHEO Technology з на той момент єгипетською компанією Orascom Telecom і корейською державною телекомунікаційною корпорацією. Разом вони створили провайдера бездротової мережі Koryolink і зайнялися розробкою мережі 3G.
Huawei створювала в Кореї необхідну інфраструктуру і софт, а також відповідала за розширення покриття, випливає з документації. Техногігант ввозив в країну устаткування на зразок станцій мережі і антен, компоненти яких могли бути розроблені за допомогою американських технологій.
Щоб засекретити роботу в Північній Кореї, замість назви країни Huawei використала в документації спеціальний код – A9. Такі ж є в Ірані та Сирії, розповідає один з колишніх співробітників компанії.
Для конспірації основні операції з КНДР Huawei вела через підставну компанію Panda. На сайті останньої йдеться, що вона співпрацює з Huawei з 2007 року.
Нагадаємо, США внесли Huawei в «чорний список», запідозривши компанію в шпигуванні на користь уряду КНР. Однак після зустрічі президента Дональда Трампа і голови КНР Сі Цзіньпіна на G20 США значно послабили санкції проти Huawei, спростивши їй роботу з американськими компаніями. В силі залишилася тільки одна заборона – на покупку американськими телекомунікаційними компаніями устаткування, що представляє загрозу для нацбезпеки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].