Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Мінрегіон персоналізує відповідальність ДАБІ за порушення у містобудівній діяльності

Мінрегіон персоналізує відповідальність ДАБІ за порушення у містобудівній діяльності

Дозволи і відмови у видачі дозволів на будівництво мають підписувати керівники підрозділів ДАБІ і нести персональну відповідальність

Мінрегіон персоналізує відповідальність ДАБІ за порушення у містобудівній діяльності
заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Лев Парцхаладзе.
Фото: УНІАН

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує ввести персональну відповідальність керівництва Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та її територіальних підрозділів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

«Є дуже багато зловживань на місцях в регіонах – отримання дозволу на будівництво традиційно було дуже корупційною сферою. І з цим треба боротися. Тому зараз дуже потрібне повне реформування і перезавантаження діяльності ДАБІ, над чим ми плануємо працювати. Крім того, що важливо і що ми хочемо зробити – ввести персональну відповідальність за правопорушення керівництва ДАБІ і територіальних підрозділів. Нині дозволи і відмови у видачі дозволів підписують головні інспектори ДАБІ, а не безпосередньо керівники підрозділів. А це має бути їх персональна відповідальність», – повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Лев Парцхаладзе.

Для вирішення цієї проблеми Мінрегіон планує провести повне «перезавантаження» діяльності ДАБІ та її реформування. Зокрема уже розроблена концепція реформування цієї структури, а також план її реалізації, який передбачає: запровадження ефективного е-кабінету замовника; модернізацію Єдиного реєстру документів; створення нового публічного порталу, через який надаватимуться е-послуги у сфері містобудівної діяльності та запровадження е-взаємодії з іншими державними електронними інформаційними ресурсами.

Також планується розробка і запровадження інформаційної кампанії ДАБІ з підвищення рівня поінформованості громадян щодо надання послуг у сфері містобудівної діяльності, вдосконалення отримання адміністративних послуг у сфері будівництва, посилення відповідальності виконавців робіт за порушення у містобудівній діяльності, запровадження дієвого механізму контролю за діяльністю експертних організацій, запровадження громадського контролю у сфері містобудівної діяльності, проведення аудиту повноважень та структури архбудконтролю, введення персональної відповідальності керівництва ДАБІ та її територіальних підрозділів за порушення у сфері містобудівної діяльності тощо.

Раніше Mind повідомляв, що віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко поінформував уряд про те, що кандидат на посаду голови Державної архітектурно-будівельної служби не пройшов випробувальний термін і не повинен бути призначений керівником ДАБІ.

Також Mind писав про те, що за інформацією голови  «Українського клубу нерухомості» (URE Club) Ольги Соловей понад 80% забудовників вважають діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції джерелом корупції в будівельній сфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті