Пінчук таємно зустрічався з Аваковим та Гройсманом – «Схеми»

Пінчук таємно зустрічався з Аваковим та Гройсманом – «Схеми»

Зустріч відбулась у заміському маєтку олігарха 14 липня

Пінчук таємно зустрічався з Аваковим та Гройсманом – «Схеми»
Віктор Пінчук
фото /pinchukfund.org

Один з найбагатших українців,зять другого президента України, олігарх Віктор Пінчук мав таємну зустріч із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом у своєму маєтку. Про це йдеться у розслідуванні «Схем».

Зустріч журналісти зафіксували 14 липня.

Спершу авто журналістів на Обухівській трасі обігнав кортеж із двох автівок, яким користується Арсен Аваков – і знімальна група вирушила слідом. ​За кілька кілометрів на узбіччі лісу на цей кортеж уже чекав позашляховик. Він і завів його на закриту територію.

Пінчук таємно зустрічався з Аваковим та Гройсманом – «Схеми»

Там, за парканом – заміський маєток Пінчука. А згаданий позашляховик – авто охорони, яке, за спостереженнями журналістів, зазвичай супроводжує кортеж олігарха. ​Територія біля маєтку контролюється охороною.

Приблизно за дві години на закриту територію заїхав ще один Mercedes. За інформацією джерел журналістів у правоохоронних органах – цим авто користується прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За півтори години з території маєтку Пінчука виїхав Volkswagen Touareg охорони міністра Авакова. Слідом – авто охорони олігарха. А потім з території виїхав і Mercedes, яким користується сам міністр Аваков – за чотири години після заїзду. Їх провело авто охорони Віктора Пінчука, яке згодом повернулось на територію.

«​Вже через день Гройсман взяв участь у прямому ефірі одного з телеканалів олігарха Пінчука. І ще за кілька днів прем’єр – серед запрошених на цьому ж каналі. А за тиждень після таємничого нічного візиту Гройсман опублікував відеоролик, де його вихваляє екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, а нині – голова спостережної ради форуму YES, який в Україні щороку організовує олігарх Пінчук», – ідеться в розслідуванні.

Як припускають ЗМІ, Пінчук вкладається» у підтримку тих, хто матиме владу і братиме активну участь у формуванні парламентських фракцій і створенні законодавчого поля для свого бізнесу.

До Верховної Ради партія Гройсмана «Українська стратегія», зрештою, так і не потрапила – але у відставку прем’єра поточний склад парламенту не зміг відправити двічі. Тому Гройсман залишиться очільником уряду як мінімум до кінця серпня – до того моменту, коли новообрана Рада призначить нового прем’єра та уряд.

Зберігає свою посаду і  Аваков – найвпливовіший міністр в уряді, якого за президентства Порошенка називали «другою людиною» в країні. Аваков – очільник правоохоронного відомства, якого публічно не критикує президент Зеленський, і який може зберегти свою посаду у новому Кабінеті міністрів.

Віктор Пінчук – один із семи українців, які увійшли у рейтинг найбагатших людей світу за версією журналу Forbes у березні цього року. Його активи оцінюють в $1,4 мільярда. Пінчук одружений на доньці другого президента України Леоніда Кучми Олені – за каденції останнього в Україні і виникла олігархічна система. Олігарх володіє низкою телеканалів, банком, трубоколісною компанією Interpipe, міжнародною інвестиційно-консалтинговою групою компаній EastOne Group.

«Схеми» не вперше показують непублічну взаємодію олігарха Пінчука з українськими політиками. Так, у 2018 році в період президентської кампанії журналістам вдалося двічі зафіксувати його таємні зустрічі з Юлією Тимошенко.

Тоді лідерка «Батьківщини» майже одночасно з кортежем Пінчука залишила двір будинку, де розташовується офіс олігарха. І не змогла прямо відповісти на питання журналістів, чи вважає вона Пінчука олігархом.

А дві зафіксовані зустрічі з олігархом пояснила підготовкою до форуму Пінчука YES – хоча одна із них відбулася за 5 місяців до події, а друга – через тиждень після неї.

Натомість вже на цих парламентських виборах у списку партії Юлії Тимошенко з’явилася Ольга Бєлькова – на прохідному 17-му місці, яка раніше курувала міжнародні проекти у «Фонді Пінчука» і була менеджером компанії Пінчука EastOne. Про те, що Бєлькова пов’язана з Пінчуком і після того, як стала депутатом, свідчить і той факт, що олігарх у квітні 2016 року сплатив $40 000 за організацію зустрічей цієї депутатки в США з американськими політиками і лобістами.

Напередодні президентських виборів Пінчук відвідував і Адміністрацію президента Порошенка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло