Керівництво Окружного адмінсуду Києва злочинно втручається в роботу державних органів влади – ГПУ

Керівництво Окружного адмінсуду Києва злочинно втручається в роботу державних органів влади – ГПУ

Це створює загрозу національній безпеці України

Керівництво Окружного адмінсуду Києва злочинно втручається в роботу державних органів влади  – ГПУ
керівник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк
Фото: УНІАН

Керівництво Окружного адміністративного суду Києва здійснює злочинне втручання в розгляд справ судами та в діяльність інших органів державної влади, в тому числі Конституційного суду, міністерств, відомств, судів, що загрожує Національній безпеці України. Про це на прес-конференції заявив керівник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає кореспондент Mind.

«Як відомо окружний адміністративний суд приймає велику кількість рішень, пов’язаних із вищими органами державної влади, із посадовими особами у вищих органах державної влади, із багатьма сферами суспільного і державного значення. На сьогоднішній день… встановлено що практично відбувається системне втручання  в розгляд справ судами зі сторони, в першу чергу керівництва цього суду. Але не тільки в розгляд справ, але й в діяльність інших органів державної влади, в тому  числі Конституційного суду, міністерств, відомств, судів, що, за нашою оцінкою фактично встановлює загрозу національній безпеці, тому що поза судовим процесом, можна сказати в ручному режимі приймаються рішення», – зазначив Горбатюк  

Ця інформація була встановлена в рамках розслідування злочинів, вчинених під час подій Майдану.

«Є один сегмент цього розслідування – це прийняття незаконних, завідомо неправосудних рішень судами як щодо протестувальників так і щодо заборони проведення мітингів в той час. В ході розслідування цього кримінального провадження перевірялось на причетність до цього злочину і продовжується ця робота, судді Окружного адміністративного суду Києва. В ході розслідування були отимані данні про те, що на сьогоднішній день вчиняється ряд злочинів, пов’язаних із втручанням в діяльність суду, корупційні злочини», – повідомив він.

Він зазначив також що після того ГПУ створила спільну слідчу групу зі слідчими СБУ та НАБУ і «впродовж певного часу відбувалось документування протиправних дій, які вчиняються на теперішній час».

Горбатюк уточнив, що «чотири повідомлення про підозру підготовлені  – керівництву  і двом суддям.

«На сьогоднішній день за результатами зібраних доказів у справі слідчими прокурорами підготовлено проект повідомлення про підозру стовно керівництва і чотирьох суддів ОАСК саме за фактами втручання в діяльність вищої кваліфікаційної комісії суддів і завідомо неправосудних рішень. Як ви зрозуміли приймались в ручному режимі рішення про звільнення певних членів ВККС і також призначення інших сленів ВККС не дивлячись на те, що начебто оголошувались якісь конкурси. І для цього  приймалися рішення з ознаками неправосудності суддіми», – сказав Горбатюк.

Ці проекти повідомлення направляються керівництву ГПУ для прийняття відповідного рішення, «так як це спецсуб’єкти  і повноваження має заступник генерального прокурора, або генеральний прокурор».

Зафіксовано величезну кількість інших дій з ознаками втручання в діяльність суддів і діяльність органів державної влади, яким обов’язково буде надана правова оцінка.

У відео вказано, що в процесі досудоврго розслідування кримінального провадження зафікксовано тисячі годин розмов, встановлено десятки випадків зустрічей, домовленостей про втручання у діяльність суддів і інших службових осіб та органів державної влади. Правоохоронцями зафіксовано випадки впливу на розгляд та прйняття  рішень у справах щодо скасування роз'яснень ЦВК, скасування рішень уряду про тарифи, конкурсів до ДБР, Мінюсту, можливого скасування арешту манйна Януковича, Київського патріоархату, зафіксовано випадки організації впливу на суддів Контитуційного суду щодо рішень про незаконне збагачення та люстрацію, членів Вищої ради правосуддя ВРП, зокрема  через нардепів, просування потрібних законопроектів у Верховній раді України, суддів Апеляційного адміністративного суду.

Під час розслідування також зафіксовано розмову керівництва ОАСК про служіння колишній владі і зміну політичного курсу, обговорення свого «професіоналізму», який полягає у вмінні впливати за допомогою рішень очолюваного суду та знайомств на державні  та суспільно значущі справи.

Задокументовано також інформацію про вплив чиновника часів президентства Януковича на зміну  в керівництві органів судової влади і призначення контрольовах осіб.

Горбатюк уточнив, що проект повідомлення про підозру, який спрямований на затвердження до керівництв ГПУ, спирається на статті Кримінального Кодексу. Зокрема 375 стаття КК передбачає покарання за «завідомо неправосудне рішення», а стаття 351 за «втручання в діяльність Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів».

Нагадаймо: сьогодні ГПУ та НАБУ обшукувало Окружний адмінсуд Києва через ймовірні кримінальні правопорушення суддями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло