«Укрспецекспорт» оштрафований на 17,4 млн грн за протизаконні валютні операції

«Укрспецекспорт» оштрафований на 17,4 млн грн за протизаконні валютні операції

Компанія здійснювала розрахунки в іноземній валюті без ліцензії

«Укрспецекспорт» оштрафований на 17,4 млн грн за протизаконні валютні операції
Фото: УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва підтримав позицію Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (ДФС) і оштрафував держкомпанію «Укрспецекспорт» на 17,4 млн грн за порушення валютного законодавства. Про це повідомляє ДФС.

За матеріалами справи, компанія «Укрспецекспорт», яка є посередником між українськими підприємствами та нерезидентами для здійснення експорту українських товарів закордон, уклала з ними тристоронні угоди щодо поставок продукції. Валютні кошти, які ця компанія отримувала від закордонних покупців, вона перераховувала на валютні рахунки українських підприємств. За умовами договорів за це компанія отримувала комісійну плату, яка утримується із суми валютної виручки.

Суд постановив, що такі дії є порушенням українського валютного законодавства, оскільки єдиним законним засобом платежів на території України є державна валюта. Для здійснення розрахунків в іноземній валюті підприємство повинно мати індивідуальну ліцензію від Національного банку України. 

«Укрспецекспорт» такої ліцензії не мав, що стало причиною накладання штрафу на підприємство в розмірі, що еквівалентний сумі зазначених валютних операцій, перерахованої у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення операцій, а саме 17,4 млн грн.

Офіс додав, що готовий до подальшого відстоювання своєї позиції у судових інстанціях.

Раніше Mind писав, що Кабмін призначив в.о. голови ДФС Дениса Гутенка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло