Мінфін: до місцевих бюджетів за півроку надійшло 128,8 млрд грн
ПДФО залишається основним джерелом податкових надходжень до місцевих бюджетів

До загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансферів) за січень-червень 2019 року надійшло 128,8 млрд грн. Про це йдеться у макроекономічному огляді Міністерства фінансів
Приріст надходжень до загального фонду проти січня-червня минулого року склав 19,6% р/р завдяки вищій середній зарплаті, відновленню економічної активності бізнесу.
З 11 регіонів, що мають темпи приросту ПДФО вищі за середній показник по Україні (22% р/р), два регіони забезпечили приріст понад 24%. Найнижчий приріст мають Кіровоградська та Сумська області.
З 12 регіонів, що забезпечили темп приросту плати за землю вище середнього по Україні (23,4% р/р) більше 30% забезпечили вісім регіонів, найнижчий приріст мають Черкаська (+7,6%) та Запорізька (+13,4%) області.
Надходження плати за землю зросли на 23,4% р/р до 15,5 млрд грн.
Фактичні надходженні податку на нерухоме майно зросли на 32,3% р/р до 2,1 млрд грн.
Надходження єдиного податку збільшилися на 22,8% р/р до 16,1 млрд грн.

Урядом згідно з бюджетним законодавством, забезпечено станом на 1 липня 2019 року перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам в обсязі 136,07 млрд грн, що складає 96,6% від передбачених розписом асигнувань на січень-червень 2019 року, зокрема:
- Базова дотація перерахована в сумі 5,1 млрд або 100% до розпису асигнувань;
- Медична субвенція перерахована у сумі 27,6 млрд грн або 99,7% до розпису асигнувань;
- Разом субвенції на соціальний захист населення перераховані в обсязі 48,6 млрд грн(в межах фактичних зобов’язань ) або 93,8% до розпису асигнувань;
- Освітня субвенція перерахована в сумі 42,1 млрд грн або 99,5% до розпису.
Податок на доходи фізчних осіб (ПДФО) залишається основним джерелом податкових надходжень до місцевих бюджетів. У першому півріччі 2019 року на нього припадало 60% доходів загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів).

Протягом останніх років зросла частка надходжень від плати за землю. У цьому році зростання надходжень цього податку зумовлено збільшення ставки орендної плати земельних ділянок, що належать до комунальної власності.
Пожвавлення економічної діяльності сприяло збільшенню доходів від єдиного податку у першому півріччі 2019 року.
Нагадаємо: доходи загального фонду місцевих бюджетів за 6 місяців цього року зросли на 19,6%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].