Комітет монетарної політики НБУ погодився зі зниженням облікової ставки у липні

Комітет монетарної політики НБУ погодився зі зниженням облікової ставки у липні

На сьогодні макроекономічні умови є сприятливими для продовження циклу пом’якшення монетарної політики, розпочатого Націбанком у квітні

Комітет монетарної політики НБУ погодився зі зниженням облікової ставки у липні
Фото Shutterstock

Всі члени Комітету монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ)  висловились за зниження облікової ставки у липні, вісім з них підтримали зниження на 0,5 п.п до 17,0%, один – на 1 п.п. до 16,5%. Про це йдеться у підсумках дискусії членів КМП.

На сьогодні макроекономічні умови є сприятливими для продовження циклу пом’якшення монетарної політики, розпочатого Націбанком у квітні. Так, відповідно до базового прогнозного сценарію за умови поступового зниження процентної ставки її реальне значення залишатиметься високим з огляду на поліпшення інфляційних очікувань.

Однак, більшість членів КМП вважають, що Національний банк має бути обережним у пом’якшенні монетарної політики, адже довіра до спроможності НБУ досягати інфляційної цілі лише починає формуватися. Крім того, на цьому етапі ризик зниження інфляції нижче цільового рівня є менш значущим, якщо порівняти з перевищенням нею цілі. Враховуючи це, суттєвіше зниження облікової ставки у липні було б завчасним. Утім, окремі члени КМП не виключали можливості прискорення пом’якшення монетарної політики у подальшому за появи ознак швидшої дезінфляції.

За таких умов інфляція має досягнути цілі 5% наприкінці 2020 року.

Незважаючи на стійкіше, якщо порівняти з очікуваним, зростання внутрішнього попиту, його вплив на інфляцію компенсується сприятливою ситуацією на валютному ринку. Ситуація на фінансовому ринку України після певного зростання волатильності у травні і на початку червня є сприятливою. Підприємства та населення поступово звикають до плаваючого обмінного курсу і зважено реагують на його коливання у ширшому діапазоні.

Це позитивно впливає на динаміку інфляційних очікувань. Дані останніх опитувань демонструють покращення інфляційних очікувань домогосподарств, бізнесу, банків та фінансових аналітиків. Найпомітніше поліпшилися очікування щодо майбутньої інфляції населення та підприємств.

Нагадаймо: 18 липня цього року НБУ знизив облікову ставку до 17%. Базова інфляція впродовж ІІ кварталу дещо уповільнилася – до 7,4%

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію