Велика приватизація низки підприємств може відбутися протягом кількох місяців – Герус

Велика приватизація низки підприємств може відбутися протягом кількох місяців – Герус

Йдеться про ОПЗ, ОГХК, «Електротяжмаш», шахту «Червонолиманська» та деякі інші підприємства

Цей матеріал також доступний російською
Велика приватизація низки підприємств може відбутися протягом кількох місяців – Герус
Андрій Герус
Фото: УНІАН

Приватизація Одеського припортового заводу (ОПЗ), Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), шахти «Красноліманська» та низки інших підприємств може бути проведена протягом кількох місяців. Про це в інтерв’ю РБК-Україна  повідомив представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

«Після парламентських виборів, коли стало зрозуміло, що є більшість у «Слуги народу», українські цінні папери стали стрімко зростати в ціні. По відношенню до України спостерігається великий оптимізм. Якщо зараз зробити кілька успішних кейсів з приватизації, то буде і гарна ціна, і гарні іноземні інвестори, і позитивний сигнал для всього світу», – зазначив Герус.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день велика приватизація, раніше заблокована рішеннями судів, «вже розблокована».

«Зараз м’яч на полі Міністерства економіки, якщо воно дасть відповідне узгодження, то можна вже запустити приватизацію Одеського припортового заводу, ОГХК, «Електротяжмаша», шахти «Червонолиманська» та ще кількох підприємств. У нас є процес по «Центренерго», який не заблоковано в суді», – сказав Герус.

Кілька об’єктів, які на сьогодні знаходяться на балансі Державного управління справами, також можуть бути приватизовані.

«Якщо Мінекономіки ухвалює рішення, то далі Кабмін затверджує радників, і за кілька місяців ми можемо отримати успішні кейси», – зазначив Герус.

Також Герус зауважив, що «якщо наступного тижня не буде зниження тарифів, але через рік економіка почне зростати темпами більше 6%, а не 2,8%, як зараз, то суспільство це відчує і дуже позитивно оцінить. Бо це означає, що будуть зростати прибутки та добробут українців».

Рaніше Mind повідомляв, що ФДМ перерахував до держбюджету 128 млн грн у червні. Всього з початку 2019 року фонд перерахував 804 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію