Європа стала основним імпортером американського СПГ, в той час як в Азії падають ціни та попит – звіт
Експорт СПГ із США в Європу вперше перевищив експорт до Азії в січні 2019 року

Американський експорт скрапленого природного газу (СПГ) невпинно зростав і досягнув нового максимуму у 4,7 млрд кубічних футів на добу у травні 2019 року. Про це свідчать останні дані, опубліковані Управлінням енергетики викопних джерел енергії Міністерства енергетики США.
Цього року США стали третім за величиною експортером СПГ у світі із показником у 4,2 млрд куб футів на добу в перші п’ять місяців року, обійшовши експорт Малайзії на 3,6 млрд куб футів на добу за той самий період.
Очікується,що США і залишаться третім за величиною експортером, поступаючись лише Австралії та Катару в 2019-2020 роках.
Зазначається,що хоча Азія і продовжувала значною мірою покладатись на поставки СПГ із США, поставки в Європу значним чином збільшились з жовтня 2018 року та склали 40% від загального обсягу американського експорту скрапленого газу за перші п’ять місяців року. Експорт СПГ в Європу вперше перевищив експорт до Азії в січні 2019 року.
Тепла зима в Азії та зниження різниці між азійськими та європейськими цінами на природний газ призвели до збільшення обсягів експорту американського СПГ в Європу. Загальний обсяг імпорту СПГ в Європу взимку в 2018-2019 роках в середньому складав 10,2 млрд куб футів на добу, що на 60% більше, ніж у попередні дві зими і є найвищим середнім показником за зиму, принаймні з 2013 року.
Імпорт СПГ в Європу в останні роки був відносно низьким, але очікується, що він зростатиме по мірі появи нових поставок СПГ. Крім того. європейські країни продовжують збільшувати споживання природного газу в межах своїх ініціатив з декарбонізації.
Загальний імпорт СПГ на трьох найбільших світових ринках – в Японії, Китаї та Південній Кореї – почав скорочуватись у лютому 2019 року на тлі більш м’якої, ніж зазвичай зими і перезапуску атомних електростанцій в Японії.
Китай, який став другим за величиною імпортером СПГ в світі в 2017 році (обійшовши Південну Корею) і найбільшим в світі імпортером загального природного газу в 2018 році (обігнавши Японію та ФРН), продовжив нарощувати імпорт СПГ і здійснювати політику відходу від вугілля.

У своєму останньому короткостроковому енергетичному прогнозі Адміністрація енергетичної інформації США (EIA) прогнозує,що експорт американського СПГ в середньому складе 4,8 млрд куб футів на добу в 2019 році і 6,9 8 млрд куб футів на добу в 2020 році, оскільки в найближчі 18 місяців в експлуатацію будуть введені нові потужності.
До 2021 році прогнозується, що у США будуть введені в експлуатацію шість об’єктів із зрідження, до 2025 – ще два. EIA прогнозує, що до того часу США матимуть найбільший в світі експортний потенціал та перевершать Катар та Австралію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].