Європа стала основним імпортером американського СПГ, в той час як в Азії падають ціни та попит – звіт

Європа стала основним імпортером американського СПГ, в той час як в Азії падають ціни та попит – звіт

Експорт СПГ із США в Європу вперше перевищив експорт до Азії в січні 2019 року

Європа стала основним імпортером американського СПГ, в той час як в Азії падають ціни та попит – звіт
фото www.flickr.com/photos/25070241@N07

Американський експорт скрапленого природного газу (СПГ) невпинно зростав і досягнув нового максимуму у 4,7 млрд кубічних футів на добу у травні 2019 року. Про це свідчать останні дані, опубліковані Управлінням енергетики викопних джерел енергії Міністерства енергетики США.

Цього року США стали третім за величиною експортером СПГ у світі із показником у 4,2 млрд куб футів на добу в перші п’ять місяців року, обійшовши експорт Малайзії на 3,6 млрд куб футів на добу за той самий період.

Очікується,що США і залишаться третім за величиною експортером, поступаючись лише Австралії та Катару в 2019-2020 роках.

Зазначається,що хоча Азія і продовжувала значною мірою покладатись на поставки СПГ із США, поставки в Європу значним чином збільшились з жовтня 2018 року та склали 40% від загального обсягу американського експорту скрапленого газу за перші п’ять місяців року. Експорт СПГ в Європу вперше перевищив експорт до Азії в січні 2019 року.

Тепла зима в Азії та зниження різниці між азійськими та європейськими цінами на природний газ призвели до збільшення обсягів експорту американського СПГ в Європу. Загальний обсяг імпорту СПГ в Європу взимку в 2018-2019 роках в середньому складав 10,2 млрд куб футів на добу, що на 60% більше, ніж у попередні дві зими і є найвищим середнім показником за зиму, принаймні з 2013 року.

Імпорт СПГ в Європу в останні роки був відносно низьким, але очікується, що він зростатиме по мірі появи нових поставок СПГ. Крім того. європейські країни продовжують збільшувати споживання природного газу в межах своїх ініціатив з декарбонізації.

Загальний імпорт СПГ на трьох найбільших світових ринках – в Японії, Китаї та Південній Кореї – почав скорочуватись у лютому 2019 року на тлі більш м’якої, ніж зазвичай зими і перезапуску атомних електростанцій в Японії.

Китай, який став другим за величиною імпортером СПГ в світі в 2017 році (обійшовши Південну Корею) і найбільшим в світі імпортером загального природного газу в 2018 році (обігнавши Японію та ФРН), продовжив нарощувати імпорт СПГ і здійснювати політику відходу від вугілля.

Європа стала основним імпортером американського СПГ, в той час як в Азії падають ціни та попит – звіт

У своєму останньому короткостроковому енергетичному прогнозі Адміністрація енергетичної інформації США (EIA) прогнозує,що експорт американського СПГ в середньому складе 4,8 млрд куб футів на добу в 2019 році і 6,9 8 млрд куб футів на добу в 2020 році, оскільки в найближчі 18 місяців в експлуатацію будуть введені нові потужності.

До 2021 році прогнозується, що у США будуть введені в експлуатацію шість об’єктів із зрідження, до 2025 – ще два. EIA прогнозує, що до того часу США матимуть найбільший в світі експортний потенціал та перевершать Катар та Австралію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті