Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Мораторій на продаж землі може бути скасовано до кінця року – ОПУ

Мораторій на продаж землі може бути скасовано до кінця року – ОПУ

Наразі влада шукає «найменш болючу, але найбільш ефективну версію»

Цей матеріал також доступний російською
Мораторій на продаж землі може бути скасовано до кінця року – ОПУ
фото pixabay.com

Заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук заявив, що в ОПУ планують скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі до кінця 2019 року. Про це повідомляє Bloomberg.

За його словами, непопулярну в суспільстві реформу, відкладену на роки на шкоду конкуренції, треба прийняти до кінця 2019.

«В команді є розуміння,що якщо цього не зробити у цьому році, це буде достатньо складно пізніше», – сказав він.

Обговорення із Світовим банком визначить,чи дозволяти продаж землі іноземцям, чи обмежити обсяги продажів. Найбільш ліберальна версія зможе збільшити ВВП на понад 3 процентних пункти на рік, найбільш консервативна – на 0,5 п.п.

«Ми шукаємо найменш болючу, але найбільш ефективну версію», – наголосив Гончарук.

Влада також розблокує продаж державних активів,чому стоять на заваді корисливі інтереси та заохочення зловживань та монополій, повідомляє видання.

«Банки мають бути продані в першу чергу, – сказав Гончарук. – Я хочу, щоб 10 великих системних банків увійшли в Україну».

В той час як президент США Дональд Трамп та турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган тиснуть на їхні центробанки, Володимир Зеленський розуміє необхідність поважати незалежність грошово-кредитної політики та підтримувати главу НБУ Якова Смолія, повідомив він.

«Коли ми показуємо зміни у підході до приватизації, продажі сільськогосподарських угідь, коли ми залучаємо великі компанії для добування природних ресурсів – усе ці приклади дадуть чіткі сигнали про те, що правила змінились»,- цитує слова Гончарука видання.

Нагадаємо: нещодавно голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков заявив, що ринок землі в Україні повинен бути відкритий після створення відповідної законодавчої бази.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті