Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Суд відхилив позов Демпартії США щодо змови Трампа з росіянами

Суд відхилив позов Демпартії США щодо змови Трампа з росіянами

Суддя заявив, що РФ була «головним» правопорушником в передбачуваному злочинному діянні, але суд не може вести справу проти цілої країни

Суд відхилив позов Демпартії США щодо змови Трампа з росіянами
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Позов Демократичної партії США, в якому стверджувалося, що члени передвиборного штабу Дональда Трампа знаходилися в змові з російською стороною, був  відхилений судом в Нью-Йорку. Про це повідомляє DW.

Крім того, суддя зазначив, що не може бути будь-яких тверджень про те, що хто-небудь зі штабу викрав документи з Національного демократичного комітету (DNC). У позові, поданому комітетом, стверджувалося, що члени штабу Трампа знаходилися в змові з Росією, порталом WikiLeaks, зятем Трампа Джаредом Кушнером і іншими. Сторона Трампа і адвокати інших підозрюваних спростували звинувачення.

Окружний суддя Джон Коелтл ухвалив, що Росія, безсумнівно, була «головним» правопорушником в передбачуваному злочинному діянні, але в судах США неможливо вести процеси проти цілої країни, за винятком особливих обставин, яких немає в цій справі. Крім того, Коелтл сказав, що дії передвиборного штабу Трампа та інших осіб були захищені Першою поправкою до Конституції США, в якій, зокрема, йдеться про свободу слова та преси.

«DNC не стверджує, що будь-які факти правдоподібно свідчать про те, що хто-небудь з обвинувачених, крім Російської Федерації, грав якусь роль у зломі комп'ютерів DNC або в крадіжці його інформацією. Ці дії приписуються тільки Російської Федерації», – написав суддя в своєму висновку.

«У DNC не заперечують, що опубліковані документи мали суспільне значення. Тому Перша поправка захищає публікацію вкрадених документів», – додав він.

Нагадаємо: минулого тижня  в комітеті з розвідки Палати представників відбулись слухання щодо ймовірної змови між Трампом та російською стороною. Колишній спецпрокурор США Роберт Мюллер, який займався розслідування російського втручання в американські вибори 2016 року, заявив, що президент Трамп наказав співробітникам фальсифікувати записи, пов’язані з розслідуванням. Також він наголосив,що росіяни втручались, втручаються і зроблять це під час наступної кампанії. Екс-спецпрокурор підкреслив, що його висновки не виправдовують Трампа. Мюллер додав, що Трампу можна буде висунути обвинувачення, коли він піде з посади. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті