Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Прокуратура ФРН висунула обвинувачення екс-главі Audi у зв’язку з «дизельним скандалом»

Прокуратура ФРН висунула обвинувачення екс-главі Audi у зв’язку з «дизельним скандалом»

Руперта Штадлера обвинувачують в шахрайстві, підробці сертифікатів і рекламі, що містить неправдиві відомості

Прокуратура ФРН висунула обвинувачення екс-главі Audi у зв’язку з «дизельним скандалом»
Руперт Штадлер
фото www.flickr.com/photos/audiag

Колишньому керівнику автоконцерну Audi Руперту Штадлеру у зв'язку з «дизельним скандалом» пред'явлено звинувачення в шахрайстві, підробці сертифікатів і рекламі, що містить неправдиві відомості. Про це повідомила прокуратура Мюнхена, передає DW.

На Штадлера також покладають відповідальність за те, що концерн Audi продовжував продавати автомобілі з дизельними двигунами протягом довгого часу після оприлюдненя фактів маніпуляцій з програмним забезпеченням, що регулює шкідливі вихлопи дизельних моторів.

За даними слідства, глава концерну дізнався про ці маніпуляції не пізніше кінця вересня 2015 року, але розпоряджався і далі продавати автомобілі марок Audi і Volkswagen або, принаймні, не перешкоджав їх збуту. Крім того, слідство виходить з того, що Штадлер намагався впливати на свідків і на обвинувачених у справі про маніпуляції.

Крім Штадлера звинувачення були висунуті трьом колишнім співробітникам, які, за версією слідства, розробили дизельні двигуни для автомобілів Audi, Volkswagen і Porsche з електронними блоками управління, оснащеними незаконним програмним забезпеченням для заниження показників шкідливих викидів.

За даними прокуратури, воно було встановлено більш ніж на 250 000 автомобілів Audi, 72 000 машин Volkswagen і 112 000 Porsche, які в основному були продані в США і Європі.

Тим часом концерн Audi в той же день заявив, що кримінальний процес щодо його колишнього керівника – це шанс з'ясувати всю правду про «дизельний скандал», що було б в інтересах співробітників, акціонерів і самої компанії.

У червні 2018 Руперт Штадлер був затриманий, а в жовтні відпущений на час розслідування. Він з 2007 року керував Audi, що належить автомобілебудівному концерну Volkswagen.

«Дизельгейт» почався в 2015 році, коли влада США з'ясувала, що концерн Volkswagen свідомо занижував дані про вміст шкідливих речовин у вихлопних газах дизельних двигунів. З тих пір правоохоронні органи ФРН і США ведуть масштабне розслідування зловживань, причому в поле їх уваги потрапляли все нові топ-менеджери цього німецького автогіганта і його дочірніх компаній Audi і Porsche.

Нагадаємо: у травні прокуратура Штутгарта повідомила про рішення накласти на Bosch штраф в розмірі 90 млн євро у зв’язку із дизельним скандалом.

Як повідомлялось, на початку минулого місяця німецька прокуратура оштрафувала Porsche, що входить до автоконцерну Volkswagen, на 535 млн євро за порушення, пов’язані з дизельним скандалом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті