Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Bosch доведеться сплатити 90 млн євро штрафу через дизельний скандал

Bosch доведеться сплатити 90 млн євро штрафу через дизельний скандал

Компанія вирішила штраф не оскаржувати

Bosch доведеться сплатити 90 млн євро штрафу через дизельний скандал
фото www.flickr.com/photos/dennism2/7059912955

У дизельному скандалі, який отримав назву «дизельгейт», слідом за автоконцернами Volkswagen, Audi і Porsche великий штраф заплатить і постачальник автокомплектуючих Bosch. Прокуратура Штутгарта повідомила про рішення накласти на Bosch штраф в розмірі 90 млн євро за «халатне порушення обов'язків щодо нагляду». Про це повідомляє DW.

Bosch відмовився оскаржувати винесене рішення і виплатить штраф федеральній землі Баден-Вюртемберг протягом шести тижнів. Прокуратура Штутгарта в зв'язку з цим оголосила про закриття справи щодо Bosch.

За даними слідства, ця компанія з 2008 року поставила різним автовиробникам близько 17 млн ​​датчиків дозування і управління, в програмному забезпеченні яких «місилися частково недозволені стратегії».

Автоконцерни встановили ці датчики на автомобілі, отримали у влади відповідні дозволи і вивели свою продукцію на ринок. В результаті перевірок, однак, з'ясувалося, що двигуни цих автомобілів викидають в атмосферу набагато більше окису азоту, ніж заявляли автовиробники.

Нагадаємо: на початку травня німецька прокуратура оштрафувала Porsche, що входить до автоконцерну Volkswagen, на 535 млн євро за порушення, пов’язані з дизельним скандалом. 

Як повідомлялось, раніше цього року стало відомо, що автоконцерн Volkswagen може подати проти компанії Bosch позов з вимогою відшкодувати збитки, яких концерн зазнав у зв'язку з дизельним скандалом, так званим «дизельгейтом».

«Дизельгейт» почався в 2015 році, коли американське Управління охорони навколишнього середовища звинуватило Volkswagen в маніпуляціях з показниками викидів шкідливих речовин в атмосферу. Відомство вирішило, що з 2007 по 2015 роки Volkswagen встановив на понад 10 млн автомобілів програмне забезпечення, яке в 40 разів занижувало результати тестів на викиди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті