Видобуток нафти ОПЕК досягнув мінімуму з 2011 року – Reuters

Видобуток нафти ОПЕК досягнув мінімуму з 2011 року – Reuters

Цьому посприяло скорочення видобутку Саудівською Аравією разом із санкціями США проти Ірану та інших країн

Видобуток нафти ОПЕК досягнув мінімуму з 2011 року – Reuters
фото www.flickr.com/photos/southlakeresourcesgroup

Видобуток нафти ОПЕК в липні досягнув мінімуму восьми років, оскільки добровільне скорочення видобутку найбільшим експортером Саудівською Аравією наклалося на ефект санкцій США проти Ірану і дії інших країн-учасниць картелю. Про це свідчить дослідження Reuters.

Організація країн-експортерів нафти, що складається з 14 членів, добувала в липні 29,42 млн барелів на добу, що на 280 000 барелів на добу менше, ніж в червні, показало дослідження. Цей показник став найнижчим з 2011 року.

Незважаючи на зниження поставок країнами ОПЕК, ціна на нафту сорту Brent впала з досягнутого в квітні максимуму 2019 року у понад $75 за барель до $65 на тлі побоювань з приводу уповільнення глобального економічного зростання.

«Світові запаси нафти не скоротилися, і ринок залишається добре забезпеченим», – сказав Стівен Бреннок з нафтового брокера PVM.

ОПЕК, Росія та інші країни, які не є членами картелю, відомі як ОПЕК +, в грудні 2018 року домовилися скоротити поставки на 1,2 млн барелів на добу з 1 січня 2019 року. Частка ОПЕК в цьому скороченні становить 800 000 барелів на добу, яка повинна бути забезпечена 11 членами картелю, за винятком Ірану, Лівії та Венесуели.

У липні 11 країн-членів ОПЕК, пов'язаних угодою, яка діє до березня 2020 року, досягли 163% від обіцяних скорочень, свідчить дослідження. Три звільнених від обмежень виробника також добували менше нафти.

Найбільше скорочення видобутку прийшлось на Саудівську Аравію – до 9,65 млн барелів на добу в порівнянні з квотою 10,31 млн барелів на добу, повідомляє Reuters.

Експорт нафти з Ірану, який знову опинився під санкціями США, в липні скоротився до 100 000 барелів на добу з більш ніж 2,5 млн барелів на добу в квітні 2018 року, за даними операторів танкерів й інших джерел.

Нагадаємо: Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз попиту на нафту на 2019 рік через сповільнення світової економіки на тлі торгової війни між США та КНР. 

Також МЕА заявило, що готове діяти для підтримки пропозиції на світовому ринку нафти з огляду на останні події в Ормузькій протоці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію