Дим від пожеж у Сибіру поширився на США і Канаду – NASA

Дим від пожеж у Сибіру поширився на США і Канаду – NASA

На додачу до цього горять також ліси на Алясці й у Канаді

Дим від пожеж у Сибіру поширився на США і Канаду – NASA
Фото прес-служби ГУ МЧС РФ по Красноярському краю

Дим від пожеж у Сибіру поширився на Аляску і в деякі частини західного узбережжя Канади. Відповідні дані зафіксовані супутниками NASA 31/30 липня, йдеться в повідомленні на сайті американського космічного агентства.

Космічні знімки, на підставі яких NASA повідомило про поширення диму, були зроблені за допомогою обладнання, встановленого на погодному супутнику Suomi NPP, який здійснює моніторинг якості повітря.

Дим від пожеж у Сибіру поширився на США і Канаду – NASA
nasa.gov

«Можна побачити дим від сибірських пожеж, що тягнеться через східну частину Росії, на Аляску (можливо, змішаний з димом від місцевих пожеж), вниз по західному узбережжю Канади (і над східною частиною Тихого океану), а потім над Ванкувером і Сіеттлом», – зазначив науковець  Колін Сефтор з Центру космічних польотів NASA.

Пожежі на північному заході Канади також вносять свій вклад у забруднення атмосфери в цьому регіоні.

Раніше про те, що дим від пожеж може дійти до Аляски, говорив в інтерв'ю «Коммерсанту» експерт «GreenPeace Росії» Григорій Куксін.

«Дим, який приходив у Новосибірськ, Омськ, Томськ, Кемерово, дійшов з Сибіру до Уралу, перевалив через Урал і навіть потрапив у Поволжя. І він туди ще повернеться. Зараз його відносить на схід – він дійшов до Камчатки і навіть пішов далі, але, якщо я правильно розумію, сьогодні повинні на Алясці побачити наш дим», – сказав він.

Більше про масштаби екологічного лиха – в матеріалі Mind «Лісові пожежі в Сибіру вплинуть на клімат по всій планеті».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті