Жінкам в Саудівській Аравії дозволили подорожувати самостійно

Жінкам в Саудівській Аравії дозволили подорожувати самостійно

Тепер у них немає зобов’язання отримувати згоду та супровід від чоловіка-опікуна

Жінкам в Саудівській Аравії дозволили подорожувати самостійно
фото www.flickr.com/photos/casamatita

 Влада Саудівської Аравії внесла ряд змін в закони королівства і завдяки ним відтепер дівчата по досягненню 21 року мають право оформити закордонний паспорт та подорожувати без згоди та супроводу чоловіка-опікуна. Про це повідомляє Reuters.

Відповідне рішення 2 серпня опублікували саудівські державні ЗМІ.

Влада також ухвалила ще низку важливих змін. Відтепер саудівські жінки мають право самостійно реєструвати народження дитини, шлюб або розлучення та оформлювати право на опіку над неповнолітніми дітьми.

Міжнародна спільнота та правозахисники давно критикують Ер-Ріяд за статус жінок у країні – часто до них відносяться як до людей «другого сорту» і вимагають, що вони отримували дозвіл чоловіка-опікуна на важливі рішення протягом усього свого життя, незалежно від віку.

Утім жінки отримали певні послаблення після приходу до влади у 2015 році короля Салмана аль Сауда.

Як повідомлялось, в лютому цього року саудівські жінки отримали право навчатись в елітному вищому навчальному закладі при Міністерстві внутрішніх справ країни. 

За деякий час до цього влада Саудівської Аравії вперше дозволила жінкам працювати гідами.

Втім жінки в королівстві все ще жорстко обмежені в правах, наприклад, тільки нещодавно вони отримали можливість дізнаватися про розлучення за допомогою СМС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло