Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Окружний адмінсуд Києва розблокував тарифи «Укренерго» на диспетчеризацію

Окружний адмінсуд Києва розблокував тарифи «Укренерго» на диспетчеризацію

Подальше блокування тарифу «Укренерго» лише за липень могло призвести до дефіциту фінансування компанії у 2,4 млрд грн

Окружний адмінсуд Києва розблокував тарифи «Укренерго» на диспетчеризацію
Фото: pixabay.com

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) розблокував тарифи ПрАТ «Укренерго» на передачу та диспетчеризацію, встановлені постановами НКРЕКП від 7 червня 2019 року № 954 та № 955 з 1 липня 2019 року. Про це повідомляє пресс-служба  «Укренерго «.

«Раніше дія обох постанов була призупинена для забезпечення позову АТ «Нікопольський завод феросплавів» (НЗФ), який вимагав скасувати їх. Аналогічно вчинили АТ «Дніпроазот», АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», АТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» та АТ «Запорізький завод феросплавів». За клопотанням «Укренерго» суд змінив заходи забезпечення позову таким чином, що дія тарифів залишається призупиненою лише для сторони позивача. Тобто для нього тарифи, затверджені Постановами НКРЕКП № 954 та № 955, залишаються призупиненими, і продовжує діяти старий тариф (57,4 грн/МВт∙год), затверджений постановою НКРЕКП від 12.12.2018 р. № 1905», – роз'яснюється в повідомленні.

Для решти ж учасників ринку в липні 2019 року чинними лишаються тарифи, встановлені постановами НКРЕКП від 7 липня 2019 року № 954 та № 955 (347,14 грн/МВт∙год та 8,9 грн/МВт∙год відповідно).

Зазначається також, що клопотання «Укренерго» базувалося на тому, що «через блокування судом тарифів в липні 2019 року компанія не може виконувати свої функції в моделі нового ринку електроенергії».

«Зокрема у підприємства були відсутні кошти на купівлю електроенергії для технологічних втрат в мережах та компенсації витрат на купівлю електроенергії ВДЕ за «зеленим» тарифом. Блокування тарифу «Укренерго» лише за липень може призвести до дефіциту фінансування компанії у розмірі 2,4 млрд грн. Судові слухання щодо розгляду справи за позовом Нікопольського заводу феросплавів про скасування постанов НКРЕКП заплановано  на вересень 2019 року», – йдеться в повідомленні.

Там нагадали, що через тимчасове припинення в судовому порядку дії тарифів в липні 2019 року, «Укренерго» виставляло рахунки за договорами на свої послуги за старим тарифом, що діяв до 1 липня 2019 року – 574 грн за МВт·год. Водночас в рахунках з’явилася нова графа «Рекомендовано до сплати», в якій рахунок виставляється за новими тарифами: 347,43 грн/МВт·год – за послуги з передачі та 8,90 грн/МВт·год – за послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

«Зараз учасники ринку оплачують послуги «Укренерго» нерівномірно та за різними тарифами: за старим або рекомендованим, а багато не сплачують нічого взагалі», – вважають  в компанії.

Також там повідомили, що «додаткові гроші, що надійшли до «Укренерго» за рекомендованим компанією до сплати тарифом, витрачаються за пріоритетами, які компанія окреслила одразу після блокування нових тарифів судом: на купівлю електроенергії для покриття технологічних втрат в мережах та на виплати гарантованому покупцю для компенсації витрат на купівлю електроенергії з ВДЕ за «зеленим» тарифом. Компенсація для ВДЕ – спеціальний обов’язок, покладений на «Укренерго», відповідно до чинного законодавства».

Раніше Mind повідомляв, що «Укренерго» сплатило 454 млн грн ДП «Гарантований покупець», що становить близько 30% від загальної прогнозованої суми боргу за липень 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті