Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Судді окружного адмінсуду заявили про тиск під час ухвалення рішення щодо позовів Коломойського

Судді окружного адмінсуду заявили про тиск під час ухвалення рішення щодо позовів Коломойського

Вища рада правосуддяухвалила рішення звернутися до Генпрокуратури

Судді окружного адмінсуду заявили про тиск під час ухвалення рішення щодо позовів Коломойського
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

До Вищої ради правосуддя (ВРП)  надійшли повідомлення суддів окружного адміністративного суду Києва про втручання в їхню діяльність  у справі за позовом  Ігоря Коломойського щодо націоналізації ПриватБанку. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Член ВРП Володимир Говоруха повідомив, що 24 та 25 квітня 2019 року до Ради надійшли повідомлення від суддів Віталія Амельохіна, Володимира Келеберди та Ігоря Качура щодо здійснення правосуддя, в яких судді повідомили, що 18 квітня 2019 року втручання в їхню діяльність під час визнання протиправними рішення відповідачів, прийняті в межах процедури націоналізації.

ВРП звернеться до Генпрокуратури (ГПУ) за фактами можливого втручання в діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва з боку вищих посадових осіб держави під час ухвалення рішення за позовом Коломойського.

Того самого дня екс-президентом Петром Порошенком було скликане термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), предметом якого була, в тому числі, оцінка рішення, прийнятого окружним адміністративним судом Києва.

Судді звертають увагу, що станом на час проведення вказаного засідання РНБО повний текст судового рішення у справі виготовлений не був, тобто ні сторони у справі, ні будь-які інші особи на той момент не могли бути ознайомлені з мотивацією рішення суду, на якій ґрунтується вже оприлюднена його резолютивна частина. На той час тривали процесуальні процедури щодо завершення розгляду справи.

Однак, ця обставина не завадила членам РНБО на своєму засіданні розкритикувати прийняте судом рішення.

Такі заяви керівництва держави є прямою загрозою для судової системи України, посяганням на її незалежність та неупередженість.

Наявні підстави стверджувати, що такі очевидно резонансні дії були вчинені з метою здійснення тиску на суддів, які здійснюють розгляд зазначеної справи.

Зазначеними діями посадові особи вчинили спробу тиску на них, а тому суді просять вжити реальних заходів з метою забезпечення їхнього захисту від свавільних та протиправних дій вказаних осіб та унеможливлення повторення таких випадків у подальшому.

ВРП ухвалила рішення звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, вчиненого стосовно суддів окружного адміністративного суду міста Києва у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Раніше повідомлялося, що у червні цього року голова Ради суддів повідомив про тиск із боку представників АП на членів ради.

Нагадаємо: Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо ПриватБанку – скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Крім того, цей суд 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду та впевнені у своїй правоті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті