Окружний суд Києва виніс нове рішення на користь Коломойського щодо Приватбанку

Окружний суд Києва виніс нове рішення на користь Коломойського щодо Приватбанку

Суд скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб

Окружний суд Києва виніс нове рішення на користь Коломойського щодо Приватбанку
Фото: УНІАН

Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку у справі № 826/13813/17, яким повністю задовольнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd, йдеться в повідомленні на сайті Національного банку.

Зокрема, задоволені вимоги позивача в частині скасування рішення НБУ від 13 грудня 2016 року №105, яким визначено перелік пов'язаних з ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Як пояснюють у НБУ, саме це рішення Національного банку є одним із основних у процесі виведення у грудні 2016 року неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участі держави. Нагадаємо, під час цього процесу було проведено процедуру bail-in, що полягає в обміні коштів пов'язаних із банком осіб на акції банку з подальшим продажем Міністерству фінансів України.

«Національний банк занепокоєний якістю та результатами розгляду судових справ в Україні, що можуть призвести до втрат коштів платників податків та ризиків для банківської та фінансової стабільності країни. Це може призвести до того, що в пов’язаних із колишніми акціонерами ПриватБанку осіб з’являться підстави для стягнення з банку коштів, що були повернуті державою до капіталу банку в процесі його націоналізації. Рішення суду поки не набрало законної сили та, безумовно, найближчим часом буде оскаржене нами в апеляційному порядку», – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Пов’язана особа (related party) – фізична особа, яка за своїм службовим статусом, родинними зв’язками або майновим станом пов’язана з діяльністю та управлінням банком і може одержати певні матеріальні переваги в процесі виконання банком своїх функцій.

НБУ нагадує, що рішення про визнання ПриватБанку в грудні 2016 року неплатоспроможним та його подальше виведення з ринку за участю держави ґрунтувалися на зменшенні розміру регулятивного капіталу до від’ємного значення. 

«Це рішення дозволило захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Зокрема, 3,2 млн пенсіонерів та 1,6 млн інших соціально незахищених верств населення. Усі вони зберегли повний доступ до своїх рахунків», – наголошують у НБУ.

Нагадаємо: напередодні, 18 квітня 2019 року, Окружний адмінсуд Києва за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.

Про те, як довго триватимуть судові розгляди і як вони позначаться на Приватбанку і всій країні, читайте в колонці керуючого партнера юридичної фірми Pravovest Гліба Сегіди, спеціально для Mind

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію