Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Сергій Курченко зацікавився покупкою сонячних електростанцій в окупованому Криму

Сергій Курченко зацікавився покупкою сонячних електростанцій в окупованому Криму

При поточному тарифі станції можуть коштувати Курченку $400-550 млн

Сергій Курченко зацікавився покупкою сонячних електростанцій в окупованому Криму
Фото УНІАН

Український бізнесмен Сергій Курченко, який перебуває під санкціями США, претендує на купівлю кримських сонячних електростанцій (СЕС) потужністю понад 300 МВт, повідомляє «Коммерсант» з посиланням на свої джерела. Курченко уже піднімав питання на нарадах у російському уряді, пропонуючи фінансову модель подальшої роботи станцій, розповіли співрозмовники газети.

Курченко готовий придбати активи за оціночною вартістю через аукціони, стверджує джерело. Такі торги можуть провести найбільші кредитори СЕС російські держбанки в рамках банкрутств.

Справа в тому, що станції будувалися на кредитні кошти «Сбєрбанку», ВТБ, ЗЕБа або їх дочірніх структур, а також українського «Ощадбанку», нагадує «Коммерсант». Після анексії Криму Росією СЕС перестали обслуговувати кредити через низькі російські енерготарифи. Станції стали отримувати плату через роздрібний енергоринок – в 2018 році тариф становив у середньому 2 рублі за 1 кВт/год. Україна ж субсидувала сонячну генерацію в Криму через підвищений «зелений тариф», фіксований в євро.

З 2015 року по всім СЕС йдуть ті чи інші судові процеси. Загальний їхній зміст в тому, що кредитори – «Сбєрбанк», ВТБ і Фонд захисту вкладників (до нього перейшов борг перед «Сбєрбанком») – намагаються довести до банкрутства станції, тоді як їх власники намагаються затягнути процес.

При поточному тарифі станції можуть коштувати Курченку $400-550 млн, заявило одне з джерел «Коммерсанта». Актив генерує близько 550-750 млн рублів EBITDA на рік, підкреслив він. За умови індексації тарифу ці станції можуть вийти на рентабельність 10-15% тільки через 10-15 років.

У березні 2017 року «Коммерсант» писав, що пов'язана з Курченком компанія «Нові проекти» отримала ліцензію на розвідку і видобуток нафти і газу на шельфі Криму. А в липні цього року видання повідомляло про інтерес Курченка до покупки нафтобази в Феодосії.

Нагадаємо, Курченко раніше володів активами в сфері паливно-енергетичного комплексу (Одеський НПЗ, мережа АЗС), а також медіа-активами (українські версії «Комсомольської правди» і Forbes). Більша частина активів після зміни влади в Україні в 2014 році була арештована, сам Курченко зараз знаходиться в розшуку. У 2017 році загальний збиток від дій «групи Курченка» українська генпрокуратура оцінила в півмільярда доларів. Бізнесмену інкримінувалося, зокрема, неправомірне заволодіння коштами держустанови і державними підприємствами ПЕК, ухилення від сплати податків і відмивання грошей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті