Fiat Chrysler заявив про готовність злиття з Renault – The Financial Times

Fiat Chrysler заявив про готовність злиття з Renault – The Financial Times

Раніше в цьому році FCA і Renault вели переговори про створення європейського автогіганта

Fiat Chrysler заявив про готовність злиття з Renault – The Financial Times
Фото: pixabay.com

Fiat Chrysler  заявив про готовність злиття з Renault. Про це повідомляє The Financial Times.

Гендиректор Fiat Chrysler Automobiles NV (FCA) Майк Менлі висловив готовність відновити переговори про злиття з Renault SA.

Незважаючи на серйозні перешкоди на шляху до укладення угоди, Менлі сказав виданню, що італо-американському автовиробникові як і раніше «було б цікаво почути реакцію» від французького конкурента, додавши, що об'єднання компаній може дати «значний синергетичний ефект».

«Промислова логіка, яка була присутня до цього, як і раніше присутня. Якщо обставини зміняться, то, можливо, мрії об'єднаються і багато що може трапитися», – прокоментував Менлі.

Протягом декількох місяців раніше в цьому році FCA і Renault вели переговори про створення європейського автогіганта.

У травні FCA направила Renault пропозицію про злиття на рівних засадах, що передбачає, що акціонерам обох компаній належатиме по 50% об'єднаної компанії.

Однак лише через 10 днів компанії опублікували повідомлення про скасування угоди. FCA заявила, що у Франції відсутні політичні умови для її успішного завершення.

Ще одним фактором провалу переговорів стали суперечності між учасниками глобального альянсу Renault і Nissan, що загострилися після арешту в кінці минулого року Карлоса Гона, колишнього глави Renault і Nissan.

У спробі врятувати альянс керівники Renault і Nissan почали переговори про можливе скорочення частки французької компанії в японському автовиробнику.

Nissan істотно перевищує Renault за кількістю випущених автомобілів, проте компанії належить всього 15%, тоді як Renault володіє 43,4% -ю часткою в Nissan.

Раніше повідомлялося, що 6 червня цього року стало відомо, що уряд Франції попросив відкласти голосування з питання об'єднання Renault з автоконцерном Fiat Chrysler Automobiles. Fiat Chrysler відкликав свою пропозицію про злиття, звинувативши Париж в зриві угоди.

Пізніше, Франція заявила, що готова розглянути питання про скорочення своєї частки в автокомпанії Renault, якщо це сприятиме консолідації альянсу з японським холдингом Nissan.

Нагадаємо: у квітні стали відомими наміри Renault запропонувати Nissan Motor Co створити спільну холдингову компанію, у якій обидві компанії матимуть рівні можливості. 

Пізніше Nissan вирішила не звільняти свого гендиректора попри те, що на цьому наполягала Renault, яка є її основним акціонером. Той факт, що Хірото Сайкава залишиться главою Nissan, імовірно, розглядатиметься як відсіч Renault, що наполягала на зміні керівництва в Nissan «як прелюдії до переговорів щодо злиття автовиробників».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло