Міжнародні резерви у липні склали $21,8 млрд – НБУ
Резерви зросли на 5,8% завдяки чистій купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку

Станом на 1 серпня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $21,8 млрд (в еквіваленті) що на $2,1 млрд більше ніж в минулому місяці цього року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку (НБУ).
У липні вони зросли на 5,8% завдяки чистій купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку.
Динаміку резервів упродовж місяця визначала сприятлива ситуація на валютному ринку, що склалася унаслідок зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП, а також збереження позитивної цінової кон’юнктури для українського експорту та помірних обсягів імпорту.
Зокрема, $405,2 млн було куплено під час здійснення інтервенцій з вибору найкращого курсу та $865,9 млн – за єдиним курсом. Інтервенцій з продажу валюти Національний банк упродовж місяця не проводив.
Також на резерви вплинули операції уряду з управління державним боргом. Так, у липні надходження від розміщення ОВДП, номінованих у валюті, становили $1 млрд.
Ці надходження майже повністю компенсували платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті.
У минулому місяці такі витрати становили $1,01 млрд (в еквіваленті), з яких $941,3 млн були спрямовані на обслуговування та погашення валютних ОВДП, а решта коштів – на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями;
Ще одним з чинників стала переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість зменшилася на $56,6 млн (в еквіваленті).
Станом на 1 серпня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.
Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви України на 1 липня 2019 року становили $20,6 млрд.
Нагадаємо: цього року було випущено ОВДП у гривні – 120,2 млрд , $2,2 млрд та в євро – 200 млн . Значне збільшення вкладень інвесторів в ОВДП передусім пов’язано з активною участю нерезидентів, що збільшили свій портфель ОВДП за 2019 рік більше ніж у 9 разів (з 6,3 млрд грн до 57,2 млрд грн), чому сприяли макроекономічна стабільність, а також приєднання України до мережі міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Сlearstream.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].