Міжнародні резерви у липні склали $21,8 млрд – НБУ

Міжнародні резерви у липні склали $21,8 млрд – НБУ

Резерви зросли на 5,8% завдяки чистій купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку

Міжнародні резерви у липні склали $21,8 млрд – НБУ
Фото: УНІАН

Станом на 1 серпня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $21,8 млрд (в еквіваленті) що на $2,1 млрд більше ніж в минулому місяці цього року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку (НБУ).

У липні вони зросли на 5,8% завдяки чистій купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку. 

Динаміку резервів упродовж місяця визначала сприятлива ситуація на валютному ринку, що склалася унаслідок зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП, а також збереження позитивної цінової кон’юнктури для українського експорту та помірних обсягів імпорту.

Зокрема, $405,2 млн було куплено під час здійснення інтервенцій з вибору найкращого курсу та $865,9 млн – за єдиним курсом. Інтервенцій з продажу валюти Національний банк упродовж місяця не проводив.

Також на резерви вплинули операції уряду з управління державним боргом. Так, у липні надходження від розміщення ОВДП, номінованих у валюті, становили $1 млрд.

Ці надходження майже повністю компенсували платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті.

У минулому місяці такі витрати становили $1,01 млрд (в еквіваленті), з яких $941,3 млн були спрямовані на обслуговування та погашення валютних ОВДП, а решта коштів – на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями;

 Ще одним з чинників стала переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість зменшилася на $56,6 млн (в еквіваленті).

Станом на 1 серпня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку. 

Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви України на 1 липня 2019 року становили $20,6 млрд.

Нагадаємо: цього року було випущено ОВДП у гривні – 120,2 млрд , $2,2 млрд та в євро – 200 млн . Значне збільшення вкладень інвесторів в ОВДП передусім пов’язано з активною участю нерезидентів, що збільшили свій портфель ОВДП за 2019 рік більше ніж у 9 разів (з 6,3 млрд грн до 57,2 млрд грн), чому сприяли макроекономічна стабільність, а також приєднання України до мережі міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Сlearstream.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію