Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Зеленський підписав закон про «зелені тарифи» для приватних СЕС

Зеленський підписав закон про «зелені тарифи» для приватних СЕС

Також президент підписав закони про ратифікацію угоди між Україною та Ізраїлем та «зелені номери» для електрокарів

Зеленський підписав закон про 	«зелені тарифи» для приватних СЕС
Володимир Зеленський
Фото: Facebook/Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 6 серпня, підписав закон «Про внесення змін до статті 9-1 закону «Про альтернативні джерела енергії «щодо врегулювання питання генерації електроенергії приватними домогосподарствами». Про це йдеться у відповідному законопроекті №10357.

Документом визначено порядок розрахунку рівня «зеленого» тарифу для всіх приватних домогосподарств, споживачів, в тому числі енергетичних кооперативів, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, без конкретизації вимог щодо місця їх розміщення і встановленої потужності.

Також сьогодні президент підписав закон №0223 про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Ізраїлю про зону вільної торгівлі.

Верховна Рада 11 липня цього року прийняла закон «Про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Кабінетом міністрів і урядом Держави Ізраїль».

Угода про зону вільної торгівлі передбачає, що Ізраїль скасовує близько 80% ввізних мит для українських промислових товарів і понад 9% – на товари агросектора. У той же час Україна скасовує близько 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію і більше 6% – для сільськогосподарських товарів.

Окрім того, Зеленський підписав закон № 10405 про «зелені номера» для електромобілів .

Протягом півроку після офіційної публікації документа будуть введені номера для електромобілів з зеленим кольором шрифту, а також будуть встановлені вимоги до паркомісць для електрокарів. Також закон передбачає введення дорожних знаків «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів».

У Адмінкодексі передбачений штраф 340-510 грн за зупинку або стоянку авто на місці для електромобілів, або створення перешкод водіям електрокарів. Інспекторам з паркування надається право в такому випадку затримати авто порушника, в тому числі за допомогою евакуатора.

Нагадаємо: 11 липня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до статті 9-1 закону «Про альтернативні джерела енергії «щодо врегулювання питання генерації електроенергії приватними домогосподарствами». За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 243 народних депутата.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті