Суд заборонив «Київському метрополітену» виплачувати борг колишній фірмі Фукса

Суд заборонив «Київському метрополітену» виплачувати борг колишній фірмі Фукса

Разом з цим, наклав арешт на кошти КП, які знаходяться на рахунках в «Укрексімбанку», «Ощадбанку», «Промінвестбанку», «УкрСиббанку» , «Індустріалбанку», «Айбокс Банку»

Суд заборонив 	«Київському метрополітену» виплачувати борг колишній фірмі Фукса
Фото Shutterstock

Постановами від 17-25 липня Подільський районний суд Києва за клопотанням Київської місцевої прокуратури №7 наклав арешт на кошти комунального підприємства «Київський метрополітен», які знаходяться на рахунках в «Укрексімбанку», «Ощадбанку», «Промінвестбанку», «УкрСиббанку» , «Індустріалбанку», «Айбокс Банку». Про це пише Finbalance.

Суд також заборонив «Київському метрополітену» перераховувати кошти з відповідних рахунків для ТОВ «Австро-Угорська Лізингова Компанія» (раніше – ТОВ «Укррослізинг»).

Прокуратура та поліція зробили висновок, що в 2017-2018 роках КП «Київський метрополітен» необґрунтовано перерахувало для ТОВ «Укррослізинг» 304,5 млн грн в якості погашення винагороди, комісії, штрафів та коригуючого коефіцієнта за лізинговим договором 2009 року (по коториму столичне метро отримало 100 вагонів). Станом на 15 липня, сума грошових коштів, що підлягають подальшому безпідставному стягненню з КП «Київський метрополітен» на користь ТОВ «Укррослізинг» складає 629,33 млн грн.

В грудні 2018 року «Київський метрополітен» перерахував для ТОВ «Укррослізинг» (ТОВ «Австро-Угорська Лізингова Компанія») 478 млн грн на підставі мирової угоди від 20 листопада 2018 року.

Згідно з судовими матеріалами і текстом відповідного мирової угоди, на дату підписання сума заборгованості КП «Київський метрополітен» перед ТОВ «Австро-Угорська Лізингова Компанія» склала 1,65 млрд грн. При цьому боржник зобов'язався погасити весь борг в наступні терміни: 656 млн грн – до 31 грудня 2018 року і 994 млн грн – до 31 грудня 2019 року.

В 2009 році КП «Київський метрополітен» підписав при схваленні київської влади договір на поставку 100 вагонів метро з компанією-переможцем тендеру «Укррослізинг», засновником якого була близька до колишнього народного депутата від «Партії регіонів» Юрія Іванющенка. У 2010 році в складі бенефіціарів з'явилася також фірма, підконтрольна російському «Внєшекономбанку».

Пізніше власником «Укррослізинг» став бізнесмен Павло Фукс, який викупив компанію в кінці 2017-на початку 2018 року. Сам Фукс заявив, що пізніше в 2018 році продав компанію. Згідно з даними держреєстру, в даний час кінцевим бенефіціаром є громадянин Австрії Уве Крістіан Ешнер.

Згідно з даними з відкритих джерел, Уве Ешнер є керуючим директором австрійської фірми FIS Capital GmbH, що спеціалізується на портфельних інвестиціях, бізнес-консультуванні, і створення «сімейних офісів», здійснює посередництво при пошуку інвесторів, а також захист від втручання і несанкціонованого доступу третіх сторін.

У 2016-2017 роках суди винесли рішення, згідно з яким КП «Київський метрополітен» було зобов'язано погасити заборгованість перед ТОВ «Укррослізинг» в розмірі 1,97 млрд грн за договором лізингу, згідно з яким фірма у 2009 році передала метрополітену в користування 40 головних і 60 проміжних вагонів. З них менше половини – плата за самі вагони метро, ​​а понад мільярд гривень – коефіцієнт коригування, який виник через зміну валютного курсу.

Раніше повідомлялось, що в червні минулого року, виконавча служба винесла постанову про арешт коштів КП «Київський метрополітен», що перебувають у всіх касах метрополітену та надходять до них. Даний арешт накладено у межах виконавчого провадження, за яким з «Київського метрополітену» стягується 1,8 млрд грн боргу на користь ТОВ «Укррослізинг». Пізніше стало відомо, що Київ розглядає можливість реструктуризації боргу метрополітену.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті