Британію чекають перебої з поставкою харчових продуктів у разі жорсткого Brexit

Британію чекають перебої з поставкою харчових продуктів у разі жорсткого Brexit

Проблеми стосуватимуться поставок свіжих продуктів, які швидко псуються

Британію чекають перебої з поставкою харчових продуктів у разі жорсткого Brexit
фото pixabay.com

Великобританія буде відчувати нестачу свіжих продуктів протягом кількох тижнів чи навіть місяців, якщо вийде з Євросоюзу без укладання торгової угоди. Продукти, які швидко псуються, просто згниють в аеропортах, пише Reuters з посиланням на заяву британського харчового лоббі.

Ритейлери, такі як Tesco, попереджають, що вихід з ЄС без угоди 31 жовтня стане проблемою, оскільки склади будуть заповнені до Різдва, а більша частина свіжої продукції імпортується терміном у кілька днів.

«Ми не будемо голодувати, але буде нестача свіжих продуктів. Це буде дещо незвично», – зазначив головний операційний директор Федерації продуктів харчування і напоїв Тім Райкрофт.

«Зважаючи на те, що їжа дуже часто має короткий термін придатності і швидко псується, ми очікуємо, що протягом кількох тижнів і місяців після безрезультатного Brexit буде спостерігатися нестача продовольства», – сказав Райкрофт, додавши, що спостерігатиметься і зростання цін.

Ще перед 29 березня (початком Brexit) супермаркети і роздрібні продавці витратили мільйони фунтів на підготовку до Brexit і роботу з постачальниками, щоб збільшити запаси сухих товарів, включаючи макарони, бутильовану воду і туалетний папір.

Після трьох років обговорення Brexit все ще неясно, на яких умовах Сполучене Королівство покине Євросоюз – з торговою угодою чи без неї, що призведе до загострення торгових проблем.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон неодноразово попереджав ЄС про те, що, якщо Брюссель не погодиться укласти нову угоду, він 31 жовтня виведе Британію з блоку без угоди.

Нагадаємо, Британія виділила додаткові $2,6 млрд на підготовку до Brexit.

Між тим повідомлялося, що інвестиції в британський автопром впали на 70% через Brexit.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло