Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Ізраїль, Греція та Кіпр розробляють проект поставок природного газу в ЄС

Ізраїль, Греція та Кіпр розробляють проект поставок природного газу в ЄС

Проект передбачає транспортування газу зі Східного Середземномор'я в Європу

Ізраїль, Греція та Кіпр розробляють проект поставок природного газу в ЄС
фото Shutterstock

Ізраїль, Греція і Кіпр мають намір транспортувати в Європу природний газ зі східної частини Середземного моря. Грецький міністр охорони навколишнього середовища та енергетики Костіс Хадзідакіс підтвердив тісну співпрацю трьох держав щодо цього питання. Переговори пройшли в Афінах в середу, 7 серпня, передає Deutsche Welle.

«Ми сподіваємося, що незабаром зможемо підписати відповідний договір», – сказав ізраїльський міністр енергетики Юваль Штайніц, підкресливши значимість проекту для Європи.

Кілька років тому на сході Середземного моря біля берегів Ізраїлю були виявлені великі запаси природного газу. Проект передбачає будівництво газопроводу для його транспортування спочатку на Кіпр, потім на Крит і на материкову частину Греції. Учасники афінських переговорів допустили участь Єгипту в енергетичному проекті.

Тристоронній проект може мати велике значення і в контексті прагнення Євросоюзу диверсифікувати поставки газу в Європу і стати більш незалежним у цьому питанні від Росії.

Нагадаємо, члени Сенату США підготували законопроект, що передбачає введення санкцій проти компаній і фізичних осіб, що беруть участь в укладанні «Північного потоку-2» по дну Балтійського моря. У липні комітет Сенату з міжнародних відносин схвалив документ. Наступним кроком стане голосування в обох палатах Конгресу, а потім – підписання президентом Трампом.

Як повідомлялося, нафтовидобувна компанія Shell, яка є одним з акціонерів російського проекту, пообіцяла дотримуватись американських санкцій проти «Північного потоку-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті