Захворіло у світі
21,173,009
Померло у світі
764,744
Вилікувалось у світі
13,279,850
Захворіло в Україні
89,719
Померло в Україні
2,044
Вилікувалось в Україні
47,430
Влада окупованого Криму розірвала інвестконтракт по великому винному проекту

Влада окупованого Криму розірвала інвестконтракт по великому винному проекту

Інвестор за три роки не вчинив жодних дій з наданою йому ділянкою

Влада окупованого Криму розірвала інвестконтракт по великому винному проекту
фото pixabay.com

Компанія «Таврика Крим», афільована з екс-акціонером банку «Росія» і групою «Агора», не виконала умови Інвестугоди і втратила ділянку під будівництво нового винного виробництва в Криму, передає РБК.

Про те, що влада окупованого українського півострова розірвала Інвестугоду з ТОВ «Таврика Крим», випливає з протоколу засідання ради щодо покращення інвестиційного клімату Криму, яке відбулося 18 липня 2019 року. Причиною розриву відносин з інвестором стало невиконання ним зобов'язань, зазначено в документі.

У березні 2016 року ТОВ «Таврика Крим» уклало з окупаційною владою інвестиційну угоду на 543,2 млн рублів, у рамках якої було заплановано будівництво «заводу з розливу і консервації, переробки та розливу тихих вин і коньяків».

У свою чергу, влада надавала в оренду земельні ділянки терміном на 49 років. Інвестор, якому було надано ділянку загальною площею в 7 гектарів під будівництво підприємства, так і не приступив до реалізації проекту.

«Проект передбачав створення 146 робочих місць, але протягом трьох років інвестор не робив ніяких дій. Надана ділянка навіть не була оформлена в оренду», – пояснила представник т.зв. «міністерства економічного розвитку Криму». Тому, після того як інвестор надав заяву про розірвання, воно було задоволено.

Угоду з окупаційною владою «Таврика Крим» підписувала одночасно з компанією «ТОВ «Інвест Алко»: остання планувала створити« сучасне підприємство з вирощування плодово-овочевої с/г продукції і свіжих фруктів »(заявлена вартість контракту – 781,43 млн рублів).

Сукупний заявлений обома компаніями обсяг інвестицій в виноробну галузь регіону – 1,32 млрд руб. – на той момент вважався найбільшим, підкреслювали учасники ринку. Площа земель, виділених для вирощування винограду на користь «Інвест Алко» становить 1790 гектарів. Така територія висадки ставить цей проект в число найбільших виноробних в регіоні. Для порівняння: у Інкерманського заводу марочних вин – 2,7 тисяч гектарів, «Масандрі» належить 4 тисячі гектарів, «Алеф-Віналь-Крим» (бренд Villa Krim) – 1,9 тисячі гектарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті