Формула «Роттердам +» де-факто вже не застосовується – Герус
В червні вугільні ТЕС отримають на 1,5 млрд грн менше, ніж отримали б при використанні формули «Роттердам +»

Формула «Роттердам +» де-факто вже не застосовується для визначення ціни вугілля в собівартості елетроенергії теплових електростанцій (ТЕС). Про це повідомив представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус, передає Інтерфакс-Україна.
«Тариф теплової генерації формується за залишковим принципом. І в зв'язку з тим резонансом, який був навколо цієї формули, було прийнято низку рішень, які призвели до того, що залишилося мало грошей на теплову генерацію, тобто менше, ніж потрібно для покриття цієї формули ''Роттердам +», – заявив він.
Герус привів графік тарифів на відпуск е/е теплових електростанцій, згідно з яким в третій декаді травня він склав 1,53 грн за кВт-год, в першій декаді червня – 1,43 грн за кВт-год, що, відповідно на 24% і 29% нижче прогнозного показника на перше півріччя (2 грн за кВт-год). Ці тарифи також нижче на 17% і 24%, ніж у відповідні періоди минулого року.
Таким чином, в червні вугільні ТЕС отримають на 1,5 млрд грн менше, ніж отримали б при використанні формули «Роттердам +», а в цілому в другому кварталі – на 3 млрд грн менше.
«Якщо чесно, то деякі вугільні електростанції в червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс», – наголосив він.
Нагадаймо: Зеленський хоче перекроїти формулу «Роттердам+» на «Роттердам-». Президент ініціює відтермінування ринку електроенергії якомога швидше.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].