Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Saudi Aramco готується до ІРО: принц Мухаммед оцінює нафтову компанію в $2 трлн

Saudi Aramco готується до ІРО: принц Мухаммед оцінює нафтову компанію в $2 трлн

Інші інвестори й банкіри оцінюють Aramco в дещо меншу суму – $1,5 трлн

Saudi Aramco готується до ІРО: принц Мухаммед оцінює нафтову компанію в $2 трлн
saudiaramco.com

Найбільша нафтова компанія в світі саудівська Saudi Aramco знову обговорює з банками питання про первинне публічне розміщення акцій (IPO). Рада директорів компанії збереться пізніше на цьому тижні і, ймовірно, обговорить її вартість, сказало близьке до компанії джерело, на яке посилається Reuters.

Саудівський принц Мухаммед бін Салман наполягає на оцінці нафтової компанії в $2 трлн, хоча деякі банкіри й інвестори вважають, що її варто скоротити до $1,5 трлн, повідомили галузеві джерела.

Принц Мухаммед оцінив держкомпанію в $2 трлн на початку 2016 року, коли вперше запропонував вивести її на біржу для диверсифікації економіки Саудівської Аравії, орієнтованої на видобуток нафти.

Принц наполягає на цій вартості, хоча деякі банки вважають, що її буде складно відстояти. За останні три роки все більше країн відмовляються від викопних видів палива з метою стримати глобальне потепління, на тлі чого ціни на нафту знижуються.

«Якщо ринок не оцінив Aramco належним чином, то немає необхідності поспішати з IPO, вони завжди можуть відкласти його», – сказало джерело, знайоме з планами.

Зазначається, що навіть при більш низькій оцінці IPO Aramco призвело б до створення найбільшої в світі публічної компанії.

Розмови про IPO поновилися незабаром після випуску бондів, що змусило Aramco розкрити свої фінансові результати. Вони показали колосальний чистий прибуток в розмірі $111 млрд – більш ніж на третину вищий за сукупний прибуток п'яти гігантів: Exxon Mobil, Royal Dutch/Shell, BP, Chevron і Total.

Але навіть при такому прибутку один банк, який претендує на участь в організації IPO, оцінив Aramco в $1,4-1,5 трлн, повідомило джерело.

Однак при оцінці в $1,5 трлн, Aramco буде коштувати на 50% дорожче, ніж найдорожчі компанії світу – Microsoft, яка коштує близько $1 трлн, а також Apple і Amazon, що оцінюються в близько $900 млрд кожна.

Нагадаємо, представники Aramco нещодавно провели переговори з групою інвестбанків про їх потенційну роль в ІРО найбільшої і найприбутковішої в світі нафтової компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті