Японія і Південна Корея помирилися: обмеження на експорт техпродукції знято

Японія і Південна Корея помирилися: обмеження на експорт техпродукції знято

Конфлікт виник через розходження у поглядах на події Другої світової

Японія і Південна Корея помирилися: обмеження на експорт техпродукції знято
фото pixabay.com

Уряд Японії прийняв рішення про скасування обмежень на постачання у Південну Корею деяких видів технологічної продукції, введені в липні, заявив журналістам генеральний секретар японського кабінету міністрів Есіхіде Суга. Про це пише FinMarket.

«Після ретельного вивчення міністерство економіки визначило, що в цьому випадку не було ніяких загроз національній безпеці, тому схвалив заявку на експорт», – сказав він на брифінгу в четвер.

Напруженість у відносинах між Сеулом і Токіо виникла після того, як кабінет міністрів Японії прийняв рішення виключити Південну Корею з т.зв. «білого списку» –  списку країн, що мають право на спрощені процедури експортного контролю, вже наприкінці серпня.

Згодом президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що Японія зіткнеться з великими проблемами, якщо Токіо буде здійснювати «підривні заходи» проти південнокорейської економіки.

У Сеулі заявили, що обмеження з японської сторони є політично мотивованою «економічною відплатою», запровадженою після того, як Верховний Суд Південної Кореї в 2018 році наказав японським фірмам виплатити компенсації південнокорейським жертвам примусової праці в період  японської колонізації Корейського півострова в 1910-1945 роках.

Японія вважає це рішення порушенням міжнародного права, так як питання про компенсацію було врегульовано відповідно до договору 1965 року, коли Токіо виплатив $500 млн Південній Кореї як компенсацію шкоди, заподіяної в роки війни.

Більше про це ми писали в матеріалі «Нова торгова війна: Японія хоче обмежити експорт у Південну Корею».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті