Нова торгова війна: Японія хоче обмежити експорт у Південну Корею
Постраждають в першу чергу технологічні компанії не лише цих країн, а й по всьому світу

Токіо може найближчим часом виключити Південну Корею з «білого списку» надійних країн для експорту. Подібний крок може привести до того, що буде скорочено експорт сотень товарів у Південну Корею, що завдасть шкоди гігантському технологічного сектору країни і виробництва безлічі популярних гаджетів, пише vestifinance.ru.
У цьому місяці суперечка між двома найбільшими економіками Азії загострилася. Її причина – напруженість у відносинах, пов’язана з питанням, чи достатню компенсацію виплатила Японія корейцям, які постраждали від японської окупації півострова в 1910-45 роках.
Японія вже припинила експорт до Південної Кореї матеріалів, життєво важливих для виробництва напівпровідників і дисплеїв.
Якщо Південну Корею буде виключено з «білого списку», це завдасть удару по Samsung Electronics і SK Hynix. Також цей крок торкнеться 97% японського імпорту, підрахували економісти Goldman Sachs.
Південнокорейські фірми повинні будуть отримувати індивідуальні дозволи від уряду Японії на експорт 857 нечутливих товарів з 1120 японських матеріалів.
Решта 263 товари є чутливими матеріалами, використання яких має схвалити Японія, зазначив в середу аналітик Парк Со-йон з Korea Investment & Securities.
Найбільше постраждають такі сектори, як напівпровідники, нові енергетичні транспортні засоби, тому що буде скасовано схвалення різних продуктів, від хімічних речовин до машин, кажуть аналітики.
Японія ввозить з Кореї 32% виробничого устаткування, що використовується при виробництві чіпів, на суму $3,8 млрд.
Уряд прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе заявив, що вживає необхідних заходів, виявивши докази того, що в Південній Кореї немає належного управління чутливими матеріалами. Це звинувачення південнокорейський уряд відкинув.
Американські технологічні компанії закликали Японію і Південну Корею знизити напруженість, заявивши, що на карту в світовому масштабі поставлено занадто багато.
«Непрозорі і односторонні зміни в політиці експортного контролю приведуть до збоїв і затримок в ланцюжку поставок, до довгострокового збитку компаній, які працюють в межах і за межами ваших кордонів. Також це завдасть шкоди працівникам цих компаній», ─ відзначили 5 найбільших американських технологічних компаній в спільному листі міністрам торгівлі Японії і Південної Кореї.
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп запропонував свою допомогу у вирішенні політичної і економічної суперечки між двома країни, зазначивши про готовність стати посередником.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].