Нацбанк вніс зміни до організаційної структури

Нацбанк вніс зміни до організаційної структури

Регулятор реформував низку департаментів та підрозділів, а також створив нові відділи

Нацбанк вніс зміни до організаційної структури
Фото: УНІАН

Національний банк (НБУ) вніс зміни до організаційної структури інституції. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Національний банк реформував низку департаментів та підрозділів в рамках проведення внутрішньої трансформації, задля підвищення інституційної спроможності.         

«Процес внутрішньої трансформації НБУ у напрямку побудови ефективнішої та оптимальнішої моделі центрального банку продовжується. Пошук найбільш прийнятної організаційної структури є органічним процесом для сучасних відкритих інституцій. У межах цього процесу Національний банк реорганізував діяльність низки своїх структурних підрозділів, залишивши чисельність персоналу регулятора незмінною. Це дасть можливість Національному банку більш ефективно виконувати свої основні функції», – наголосив заступник голови НБУ Роман Борисенко. 

НБУ створив новий департамент аналітики та наглядових технологій, який забезпечуватиме впровадження провідних технологій, що будуть використовуватися під час здійснення банківського нагляду.

Основними функціями нового департаменту будуть розроблення та впровадження стратегії розвитку інноваційних регуляторних та наглядових технологій, ведення Кредитного реєстру НБУ, здійснення аналізу банківської системи, розробка інструментів збору та аналізу даних для цілей пруденційного нагляду та підготовка функціональних вимог/технічних завдань та бізнес-вимог до автоматизації процесів з питань банківського нагляду, узгодження їх із замовником та розробником на всіх етапах реалізації, забезпечення тестування програмних рішень.

Також було трансформовано управління моніторингу пов’язаних з банками осіб.  

Враховуючи суттєві зрушення та напрацювання у системі контролю за ризиками операцій з пов’язаними з банком особами, задля посилення оперативності та ефективності нагляду за банківським сектором на основі ризик-орієнтованого підходу шляхом інтеграції процесів моніторингу за операціями з пов’язаними з банком особами у єдину систему безвиїзного банківського нагляду, управління моніторингу пов’язаних з банками осіб реорганізовано у структурний підрозділ департаменту банківського нагляду.

Також було створено управління фінансових та операційних ризиків, задля вдосконалення виконання процесів з питань управління ризиками. За новоутвореним управлінням фінансових та операційних ризиків залишаються ті ж функції, за які досі відповідав департамент управління ризиками, за винятком функції оцінки та моніторингу застав, вона переходить до Департаменту супроводження кредитів, у якому створено відповідне управління. 

Окрім того, було здійснено трансформацію департаменту стратегії та реформування. Підрозділ сфокусується на новому напрямку бізнес-аналізу і одночасно продовжить виконувати ті ж функції, що й департамент стратегії та реформування. А саме на зборі та аналізі функціональних вимог для управління змінами, підготовці функціональних вимог та технічних завдань до автоматизації процесів, на їх узгодження із замовником та розробником на всіх етапах реалізації. Керувати роботою оновленого департаменту і надалі буде Сергій Карпенко.

Наприкінці травня в Національному банку було створено управління захисту прав споживачів фінансових послуг. Захист прав клієнтів фінансових установ є новою функцією Національного банку, яка буде здійснюватись в рамках чинних повноважень. Управління захисту прав споживачів фінансових послуг очолила Ольга Лобайчук.

Нагадаємо: функція захисту прав споживачів фінансових послуг запрацює в Національному банку на початку 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті