Через затягування Данією видачі дозволів «Північний потік-2» втратить $740 - Reuters

Через затягування Данією видачі дозволів «Північний потік-2» втратить $740 - Reuters

Запуск труби може бути відкладений на 8 місяців

Через затягування Данією видачі дозволів «Північний потік-2» втратить $740 - Reuters
фото pixabay.com

Через відсутність необхідних дозволів з боку Данії запуск газопроводу «Північний потік-2» затриматися на  8 місяців, що обійдеться російському «Газпрому» в додаткових $740 млн, випливає з документа, наявного в розпорядженні Reuters.

Термін запуску «Північного потоку-2», який «Газпром» будує за підтримки західних партнерів, є критичним для подальшого газового співробітництва Москви і Києва, оскільки зараз Україна є головним напрямком експорту російського газу в Європу.

Поточний газовий контракт між Києвом і Москвою, основне джерело доходів українського бюджету, закінчується наприкінці 2019 року. До цього часу, за задумом РФ, має бути запущена друга черга «Північного потоку» потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік.

На даний момент «Газпром» проклав 70% нової газової магістралі, проте з квітня 2017 роки так і не отримав дозвіл данської влади на прокладку ділянки в акваторії Данії, що може затримати запуск газопроводу.

Дві нитки потоку одночасно будуються в водах Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччині. Данія – єдина країна, яка поки що не видала дозвіл на прокладання труби. Ще в березні Данське енергетичне агентство запросило оцінку навколишнього середовища, якої досі не зроблено.

Оператор газопроводу компанія Nord Stream 2 в квітні направив агентству лист, в якому повідомив, що наслідком нової вимоги данської влади вже стали витрати в 100 млн євро.

А робота за третім варіантом прокладання газопроводу затримає запуск проекту на 8 місяців і спричинить додаткові витрати ще в 560 млн євро.

Плановий бюджет проекту становить 9,5 млрд євро. З них половину фінансує «Газпром», другу половину надають німецькі Uniper і BASF, англо-голландська Shell, австрійська OMV, французька Engie.

«Північний потік-2» довжиною 1230 км потрапив під критику США та деяких європейських країн, які остерігаються зростання залежності Європи від російського газу.

Більше про це – в матеріалі «На межі паніки: оператор «Північного потоку-2» побоюється зриву запуску проекту через позицію Данії».

Про неоднозначну позицію США щодо будівництва потоку ми писали в статті «Чому США не вводять санкції проти «Північного потоку-2»: три сценарії розвитку подій».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію