Через затягування Данією видачі дозволів «Північний потік-2» втратить $740 - Reuters
Запуск труби може бути відкладений на 8 місяців

Через відсутність необхідних дозволів з боку Данії запуск газопроводу «Північний потік-2» затриматися на 8 місяців, що обійдеться російському «Газпрому» в додаткових $740 млн, випливає з документа, наявного в розпорядженні Reuters.
Термін запуску «Північного потоку-2», який «Газпром» будує за підтримки західних партнерів, є критичним для подальшого газового співробітництва Москви і Києва, оскільки зараз Україна є головним напрямком експорту російського газу в Європу.
Поточний газовий контракт між Києвом і Москвою, основне джерело доходів українського бюджету, закінчується наприкінці 2019 року. До цього часу, за задумом РФ, має бути запущена друга черга «Північного потоку» потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік.
На даний момент «Газпром» проклав 70% нової газової магістралі, проте з квітня 2017 роки так і не отримав дозвіл данської влади на прокладку ділянки в акваторії Данії, що може затримати запуск газопроводу.
Дві нитки потоку одночасно будуються в водах Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччині. Данія – єдина країна, яка поки що не видала дозвіл на прокладання труби. Ще в березні Данське енергетичне агентство запросило оцінку навколишнього середовища, якої досі не зроблено.
Оператор газопроводу компанія Nord Stream 2 в квітні направив агентству лист, в якому повідомив, що наслідком нової вимоги данської влади вже стали витрати в 100 млн євро.
А робота за третім варіантом прокладання газопроводу затримає запуск проекту на 8 місяців і спричинить додаткові витрати ще в 560 млн євро.
Плановий бюджет проекту становить 9,5 млрд євро. З них половину фінансує «Газпром», другу половину надають німецькі Uniper і BASF, англо-голландська Shell, австрійська OMV, французька Engie.
«Північний потік-2» довжиною 1230 км потрапив під критику США та деяких європейських країн, які остерігаються зростання залежності Європи від російського газу.
Більше про це – в матеріалі «На межі паніки: оператор «Північного потоку-2» побоюється зриву запуску проекту через позицію Данії».
Про неоднозначну позицію США щодо будівництва потоку ми писали в статті «Чому США не вводять санкції проти «Північного потоку-2»: три сценарії розвитку подій».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].