Мінрегіон: оновлення близько 40 культурних об'єктів буде профінансовано з ДФРР

Мінрегіон: оновлення близько 40 культурних об'єктів буде профінансовано з ДФРР

На їх капремонт, реконструкцію і будівництво буде витрачено близько 290 млн грн

Мінрегіон: оновлення близько 40 культурних об'єктів буде профінансовано з ДФРР
заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе
Фото: УНІАН

Мінрегіон затвердив фінансування будівництва, реконструкції та капітального ремонту майже 40 культурних об'єктів на суму близько 290 млн грн, що буде профінансовано  з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Майже 40 об’єктів у сфері культури буде профінансовано в цьому році в областях України за рахунок держфонду регіонального розвитку. Серед них – перша черга реконструкції Черкаського академічного обласного театру та реконструкція з теплореновацією Чернігівського обласного театру, реконструкція обласного художнього музею в Запоріжжі, реставрація обласного краєзнавчого музею в Житомирі, оновлення музейного комплексу “Лемківське село” та інші проекти”, – повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе

Він також нагадав, що  з 1 листопада набувають чинності нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування закладів культури – ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади». Вони впроваджують низку нововведень для підвищення безпеки і комфорту людей у театрах, кінотеатрах, концертних залах та інших культурних закладах.

Так впроваджуються сучасні вимоги до акустики, обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору, прибираються застарілі вимоги в проектуванні кінопроекційних кімнат, запроваджуються нові вимоги щодо підвищеної безпеки під час евакуації з кінотеатрів у складі ТРЦ. Крім того нові ДБН вдвічі збільшують кількість жіночих вбиралень у театрах та кінотеатрах.

В цілому вже схвалено фінансування з ДФРР на реалізацію 707 проектів регіонального розвитку у всіх областях України. Це будівництво і реконструкція шкіл і дитячих садків (277 проектів), закладів охорони здоров’я та соцзахисту (109 проектів), культури (38 проектів), спорту (131 проект), дорожньо-транспортної інфраструктури (47 проектів), водопостачання та водовідведення (50 проектів) та інші важливі регіональні проекти.

Раніше Mind повідомляв, що на реконструкцїю 277 шкіл та дитсадків з державного фонду регіонального розвитку піде 2,5 млрд грн. Передбачається проведення енергомодернізації, закупівля необхідного сучасного обладнання, створення мотивуючого дизайну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію