Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Інспектори ДАБІ зобов’язані особисто контролювати терміни реєстрації початку будівництва

Інспектори ДАБІ зобов’язані особисто контролювати терміни реєстрації початку будівництва

Територіальні представництва ДАБІ мають консультувати забудовників, як отримати дозволи на будівництво

Інспектори ДАБІ зобов’язані особисто контролювати терміни реєстрації початку будівництва
Фото: pixabay.com

Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) Сергій Кузьмін доручив керівникам територіальних органів взяти під особистий контроль дотримання строків внесення інформації, зазначеної у повідомленні про початок будівельних робіт, до Єдиного реєстру. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

Також  він звернув увагу, що в реєстрі мають бути дані про кожний такий отриманий Держархбудінспекцією документ – без будь-яких надуманих підстав для відмов у реєстрації, повідомляє прес-служба Кабміну.

До того ж керівники на місцях мають контролювати дотримання інспекторами строків перевірки повноти даних, зазначених у деклараціях про готовність об’єктів до експлуатації, та забезпечити своєчасність їх реєстрації. Про виявлені порушення територіальні органи одразу звітуватимуть ДАБІ із зазначенням проблемних питань та пропозицій щодо їх вирішення.

Для зменшення кількості відмов та кращої взаємодії ДАБІ із суб’єктами містобудування буде посилено консультативну роботу на місцях. Керівники територіальних органів повинні забезпечити надання консультування з питань отримання відповідних документів дозвільного характеру, а у разі повернень документів на доопрацювання або прийняття рішення про відмову у видачі дозволу чи сертифіката, інспектор повинен надавати замовнику консультації для сприяння усуненню помилок та приведенню документації до вимог законодавства.

Тобто відтепер саме інспектор будівельного нагляду буде зацікавлений у наданні доступної та розширеної інформації по кожному зауваженню, «адже повторна відмова буде індикатором якості саме його роботи».

Варто нагадати, що ухваленою 27 березня 2019 року урядом постановою № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» було внесено зміни до порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджених урядовою постановою від 13 квітня 2011 року № 466. Таким чином визначено п’ятиденний строк для внесення до реєстру інформації, зазначеної у повідомленні, про початок виконання будівельних робіт.

Раніше Mind повідомляв, що більше 80% забудовників нарікають на корупцію у ДАБІ, при тому «лідером» в цьому є Київ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті