Зеленського просять домогтися присутності в АРК спостерігачів для фіксації порушень прав людини

Зеленського просять домогтися присутності в АРК спостерігачів для фіксації порушень прав людини

Спецмісію ОБСЄ не допускають в АРК, щоб зібрані факти про порушення прав людини не використовувались в Міжнародному кримінальному суді проти РФ

Зеленського просять домогтися присутності в АРК спостерігачів для фіксації порушень прав людини
Рефат Чубаров та Мустафа Джемільов
Фото: УНІАН

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемільов та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запропонували президенту Володимиру Зеленському порушити на міжнародній арені питання запровадження постійної моніторингової місії на тимчасово окупованому півострові Крим з метою фіксації усіх порушень прав людини. З такою ініціативою, повідомляє прес-служба Офісу президента, вони виступили під час зустрічі з президентом Зеленським, яка відбулася 9 серпня, у Міжнародний день корінних народів світу, передає Mind.

«З метою фіксації всіх порушень прав людини у Криму голова Меджлісу кримськотатарського народу та лідер кримськотатарського народу запропонували порушити на міжнародній арені питання запровадження постійної моніторингової місії на тимчасово окупованому півострові. Вони наголосили, що відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей», – зазначається в повідомленні прес-служби Офісу президента.

В той же час постійний представник президента в Криму Антон Кориневич наголосив, що окупаційна влада РФ не допускає міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, оскільки розуміє, що зібрані факти можуть бути використані у міжнародних судових інстанціях, зокрема в Міжнародному кримінальному суді.

«Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають у Крим. Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в’їжджати у Крим», – підкреслив Чубаров.

Нагадаємо, 20 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову «Про заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української держави».

Згідно з документом, Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України. Також гарантується захист і реалізація невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної та незалежної України.

Раніше Mind повідомляв, що спрощення процедури в’їзду до Криму з материкової України, яку анонсував  президент Зеленський, стосуватиметься іноземців, що заїжджатимуть до Криму з материкової України

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті