Вчені створили горілку з чорнобильського жита

Вчені створили горілку з чорнобильського жита

«Крафтова горілка» отримала назву Atomic

Вчені створили горілку з чорнобильського жита
Фото: Facebook/Державне агентство України з управління зоною відчудження

Команда вчених з Великобританії та України створили горілку з радіоактивного жита та чорнобильської води. Про це повідомляє ВВС.

Щоб виробляти горілку, група ентузіастів почала вирощувати жито в зоні відчуття. «Крафтова горілка»  отримала назву Atomic.

Окірім професора Джима Сміта з університету Портсмута, в команді творців горілки дослідники, що багато років працювали в ЧЗВ. Вони з'ясували, наскільки відновилася земля після ядерної катастрофи у 1986 році.

«У цій горілці радіації не більше, ніж у будь-якій іншій. Будь-який  хімік вам розповість, що при дистиляції будь-який бруд відсіюється. Так що ми взяли трохи заражене радіацією жито й підземну воду з Чорнобиля та дистилювали їх», – розповів Сміт.

«Ми попросили наших друзів із Саутгемптонського університету, перевірити отримані результати на наявність радіоактивності у своїй радіоаналітичній лабораторії. Вони нічого не знайшли», – додав він.

Виробництво саме горілки, частково пов'язане з тим, що з заражених зерен можна отримати чистий, дистильований продукт. Але, за словами Сміта, проект не збирається обмежуватися лише виробництвом унікального спиртного. Він сподівається, що виручені кошти від продажу горілки підуть на допомогу людям, що живуть в зоні відчуження.

Проект створення «крафтової горілки» має на меті надання фінансової допомоги людям, що живуть у ЧЗВ. Також частина отриманих коштів буде інвестуватися в бізнес. 

За словами Сміта, він сподівається забезпечити команду доходом, щоб вони могли присвячувати частину свого часу виробництва горілки.

Поки була виготовлена ​​лише одна пляшка, тож пройде якийсь час, перш ніж Atomik з'явиться в продажу. Сміт і його колеги сподіваються в цьому році випустити 500 пляшок, зробивши основний наголос на туристах, які відвідують зону відчуження.

Ідею створення горілки з Чорнобиля також підтримало державне агентство України з управління зоною відчуження.

У Британії презентували Чорнобильську крафтову горілку «АТОМІК» Команді науковців з Великої Британії та України вдалося...

Опубликовано Державне агентство України з управління зоною відчуження Среда, 7 августа 2019 г.

Нагадаємо: У березні 2019 року американський канал HBO анонсував вихід п’ятисерійного серіалу про катастрофу на Чорнобильський АЕС. Після виходу першої серії критики на Rotten Tomatoes оцінили його вище, ніж «Гру престолів». Пізніше, за даними International Movie Data Base, серіал «Чорнобиль» очолив рейтинг найкращих серіалів у історії кіно.

Окрім того, після виходу серіалу підвищився інтерес до ЧАЕС, тож рівень туристичних замовлень на екскурсії до Зони зріс щонайменше на 40% після виходу серіалу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті