Цього разу без крові: у Москві пройшла узгоджена з владою акція в підтримку кандидатів

Цього разу без крові: у Москві пройшла узгоджена з владою акція в підтримку кандидатів

Акцію підтримали музиканти, блогери, актори, відомі журналісти

Цього разу без крові: у Москві пройшла узгоджена з владою акція в підтримку кандидатів
Фото: Varlamov News

В Москві на проспекті Сахарова в суботу пройшла узгоджена акція на підтримку незалежних кандидатів в Московську міськдуму «Повернемо собі право на вибори». За даними МВС, в акції взяли участь близько 20 000 осіб. Дані незалежних спостерігачів інші, вони заявляють про рекордну з 2013 року кількість учасників – 49 900, пише РБК.

На відміну від попередніх несанкціонованих мітингів цього разу мітингувальників не затримувала поліція. Мітинг тривав з 14.00 до 16.30 за місцевим часом. Учасники вимагали допустити всіх кандидатів на вибори і закрити кримінальні справи, які завели після затримання учасників неузгоджених акцій протесту.

Цього разу без крові: у Москві пройшла узгоджена з владою акція в підтримку кандидатів
@ilyapahomov

Після закінчення мітингу учасники покинули місце проведення акції. Було затримано одного з членів штабу опозиційного кандидата, який зі сцени запропонував продовжити мітинг прогулянкою, також надійшла інформація про затримання 8 мітингувальників.

Оновлено: Після закінчення акції почалися затримання тих людей, які пішли до адміністрації президента. Поліція заявила про 136 затриманих.

Як і на акції 3 серпня, спостерігалися проблеми з мобільним зв'язком та інтернетом. Технічні проблеми виникли і у організаторів – мікрофони періодично припиняли працювати, глядачі скаржилися на поганий звук.

На мітингу виступили організатор акції журналіст Ілля Азар, незареєстрований кандидат в Мосміськдуму Олександр Соловйов, дружина арештованого кандидата Дмитра Гудкова, головний редактор «Медіазони» Сергій Смирнов, стендапер Данило Поперечний, фігурант «Болотної справи» Олексій Поліховіч і журналіст Леонід Парфьонов.

Незважаючи на заборону мерії, на сцені виступили групи «Кровосток», IC3PEAK і репер Face. Всі вони спокійно покинули акцію.

До початку акції в центрі для збору підписів знову, як і 3 серпня, була затримана кандидат в депутати Любов Соболь.

Це друга узгоджена акція в серії протестних заходів на підтримку кандидатів, яким відмовили в реєстрації для участі в виборах до Мосміськдуми. Перша відбулася 20 липня також на проспекті Сахарова. За даними незалежних спостерігачів, вона зібрала понад 22 тисячі осіб.

Нагадаємо, 3 серпня на акції протесту в Москві було затримано понад 700 людей.

Як повідомлялося, в Німеччині відреагували на масові затримання у Москві, зазначивши, що арешти демонстрантів у Москві порушують міжнародні зобов'язання РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті