«еМалятко»: узгоджено план запуску електронної реєстрації новонароджених

«еМалятко»: узгоджено план запуску електронної реєстрації новонароджених

Батьки зможуть отримати десять держпослуг, пов'язаних із народженням дитини, за однією електронною заявою

«еМалятко»: узгоджено план запуску електронної реєстрації новонароджених

Офіс президента України узгодив план дій щодо запровадження проекту електронних державних послуг при народженні дитини «еМалятко». Про це повідомила прес-служба офісу.

Так, проект «еМалятко» надасть можливість отримати 10 державних послуг, пов'язаних із народженням дитини, за однією електронною заявою, поданою одразу в пологовому будинку. Мова йде про реєстрацію народження, місця проживання дитини, реєстрацію дитини в електронній системі охорони здоров'я та в державних реєстрах, призначення допомоги при народженні дитини та допомоги багатодітним сім'ям. Таким чином, батьки зможуть взагалі не відвідувати жодну з держустанов для реєстрації дитини, а кількість необхідних документів скоротиться з 37 до одного.

Проект планують запустити з 1 січня 2020 року, за словами радника голови держави Михайла Федорова.

Додамо, що порядок надання послуги «еМалятко» затверджено постановою Кабміну України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», яку оприлюднили 8 серпня.

Проект реалізують за підтримки програми EGAP (Швейцарська Конфедерація та Фонд Східна Європа), проекту EGOV4Ukraine (ЄС, Естонія), Офісу реформ адміністративних послуг та проекту EU4PAR (ЄС).

Раніше Mind писав, що Пенсійний фонд України презентував сервіс «е-пенсія».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті