Одеський припортовий завод просить у Зеленського захисту від рейдерства

Одеський припортовий завод просить у Зеленського захисту від рейдерства

На підприємстві вважають незаконними наміри ФДМ спільно з Кабміном призначити нового керівника ОПЗ

Одеський припортовий завод просить у Зеленського захисту від рейдерства
Фото: УНІАН

Одеський припортовий завод (ОПЗ) розцінює наміри Фонду держмайна (ФДМ) спільно з Кабінетом міністрів України призначити нового керівника підприємства як рейдерство і закликає президента України Володимира Зеленського відреагувати на це. Таку інформацію оприлюднив на своїй сторінці в Facebook перший заступник директора ОПЗ Микола Щуриков.

За його словами, незважаючи на запуск підприємства після понад річного простою, колектив заводу перебуває в передстрайковому стані і «готовий їхати в Київ, щоб виборювати своє майбутнє. Тоді як стара влада, яка перебуває в агонії, намагається зупинити і захопити завод».

«Як нам стало відомо, в.о. голови ФДМУ Трубаров, всупереч закону і здоровому глузду, спочатку намагався зупинити виробництво, а тепер організував фінальну «гастроль» і послав документи в КМУ на зміну керівника ОПЗ. Зазначаємо, що всі ці дії є незаконними і підлягають оцінці та відповідному реагуванню правоохоронних органів, і можуть призвести до руйнування заводу», – написав Щуриков.

Він також уточнив, що запуск заводу став можливим тільки після звернення до президента України Володимира Зеленського, «у якого ми просили лише одного – дати відновити виробництво з дотриманням закону й не створювати штучних перепон».

«Саме завдяки реакції на наше звернення, стало можливим врегулювати поточні проблеми, провести прозорий відбір і відновити виробництво», – додав топ-менеджер.

Він також опублікував скан звернення членів трудового колективу ОПЗ, датованого 10 серпня поточного року, в якому, зокрема, закликають главу держави не допустити рейдерської зміни керівництва і подальшого рейдерського захоплення ВАТ «ОПЗ» в останні дні роботи старого Кабінету міністрів України і «народних обранців».

Сьогодні, коли, після більш ніж річного простою, завод запрацював колектив Одеського припортового заводу знаходиться у...

Опубликовано Николай Щуриков Воскресенье, 11 августа 2019 г.

Нагадаємо: наприкінці липня ОПЗ розпочав передпускові роботи, а з початку серпня – випуск аміаку і карбаміду. Завод розпочав роботу за договором переробки давальницької сировини від компанії «Агро Газ Трейдинг».

«Згідно з цим Договором, мінімальний період співпраці компаній становитиме чотири місяці з можливістю подальшої пролонгації за узгодженням наглядової ради ОПЗ. Щомісяця завод буде отримувати близько 60 млн куб. м газу на місяць», – пояснював раніше Щуриков.

За словами гендиректора «Агро Газ Трейдинг» Олександра Горбуненка, договір з ОПЗ підписано до 1 грудня 2019 року. Він передбачає постачання щонайменше 240 млн куб. м природного газу протягом чотирьох місяців.

Вироблений заводом карбамід відправлятимуть на експорт, але компанія готова до переговорів з його поставки і на внутрішній ринок. Так, щонайменше 250 000 тонн карбаміду планують відвантажити на зовнішній ринок, ще 30 000 тонн можуть продавати всередині країни. На внутрішній ринок також планують поставити 32 000 тонн аміаку.

Додамо, що ОПЗ простоював з кінця квітня 2018 року. Його робота зупинилася через порушення постачальником – «Всеукраїнською Енергокомпанією» – договору з «Укртрансгазом».

ОПЗ називав роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації та накопиченої заборгованості за газ перед «Нафтогазом України», яка перевищує 1,5 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті