Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
ОПЗ запустив виробництво аміаку та карбаміду

ОПЗ запустив виробництво аміаку та карбаміду

Завод запустився за договором переробки давальницької сировини від компанії «Агро Газ Трейдинг»

ОПЗ запустив виробництво аміаку та карбаміду
Фото: УНІАН

Після простою більше ніж у рік Одеський припортовий завод (ОПЗ) почав запуск виробництва аміаку і карбаміду. Про це повідомив перший заступник директора заводу Микола Щуріков на своїй сторінці у Facebook.

Завод запустився за договором переробки давальницької сировини від компанії «Агро Газ Трейдинг». Мінімальний період співпраці компаній складе 4 місяці з можливістю подальшої пролонгації за погодженням наглядовою радою ОПЗ.

Щомісяця завод буде отримувати близько 60 млн куб. м газу.

После более чем годового простоя Одесский припортовый завод начал запуск производства аммиака и карбамида. И хотя впереди ещё несколько дней нервотрёпки можно сказать, что мы на финишной прямой. Завод запустился по договору переработки давальческого сырья от компании Агро Газ Трейдинг. Согласно этого договора, минимальный период сотрудничества компаний составит 4 месяца с возможностью дальнейшей пролонгации по согласованию наблюдательным советом ОПЗ. Ежемесячно завод будет получать около 60 млн куб. м газа.

Опубліковано Миколою Щуріковим Неділя, 4 серпня 2019 р.

Договір з ОПЗ підписаний до 1 грудня 2019 року. Він передбачає поставку мінімум 240 млн куб. м природного газу протягом чотирьох місяців.

Нагадаймо: вироблений заводом карбамід буде відвантажуватися на експорт, але компанія готова до переговорів з його постачання і на внутрішній ринок. Так, мінімум 250 000 тонн карбаміду планується відвантажити на зовнішній ринок, ще 30 000 тонн можуть бути реалізовані всередині країни. На внутрішній ринок також планується поставити 32 000 тонн аміаку.

«Агро Газ Трейдинг» вже направила 32 млн грн як аванс за послуги переробки протягом серпня, 15,5 млн грн – на пускові витрати, ще 18,5 млн грн – «Одесагаз» за послуги з газорозподілення. Також сформовано фінансове забезпечення за послуги балансування перед «Укртрансгазом» в розмірі 89 млн грн. Уже оплачено роботу оператора ГТС протягом трьох діб.

Нагадаємо: 18 липня ОПЗ повідомив, що має намір відновити роботу в серпні 2019 року.

у травні 2019 року Київський апеляційний суд визнав рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад $250 млн з Одеського припортового заводу на користь  Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа за поставки газу.

В липні госпсуд Одеської області зобов'язав ОПЗ виплатити НАК «Нафтогаз України» 2,2 млрд грн заборгованості за природний газ, спожитий за двома договорами від 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті