Торгова війна між США і Китаєм може призвести до рецесії – економісти Goldman Sachs

Торгова війна між США і Китаєм може призвести до рецесії – економісти Goldman Sachs

Компанії можуть знизити свої витрати через тотальну невизначеність майбутньої політики

Торгова війна між США і Китаєм може призвести до рецесії – економісти Goldman Sachs
фото Shutterstock

Goldman Sachs Group заявив, що торгова війна між США і Китаєм, яка веде до рецесії, посилюється і що економісти банку більше не сподіваються на позитивне вирішення цієї ситуації завдяки торговій угоді між двома найбільшими економіками світу, пише Reuters.

«Ми очікуємо введення в дію тарифів, націлених на решту $300-мільярдного імпорту з Китаю», – йдеться в повідомленні банку, розісланому клієнтам.

У повідомленні вказано, що зростання витрат на введення в експлуатацію через порушення ланцюжка поставок може призвести до зниження активності компаній в США. Така «невизначеність політики» може також змусити компанії знизити свої капітальні витрати, додали економісти.

Goldman Sachs заявила, що знизила свій прогноз зростання ВВП США на четвертий квартал на 20 базисних пунктів до 1,8% на тлі більш значного, ніж очікувалося, впливу змін у торговій напруженості.

«Загалом, ми підвищили нашу оцінку впливу торгової війни на зростання ВВП», – йдеться в повідомленні банку.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп оголосив, що з 1 вересня він введе 10%-й тариф на всю решту китайського імпорту на суму $300 млрд, після цього Китай припинив закупівлі сільськогосподарської продукції США.

Сполучені Штати також оголосили Китай маніпулятором з валютою. Китай заперечує, що маніпулював юанем в цілях підвищення конкурентоспроможності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті