ЕСКО-інвестору надано майже 16 млн грн на заходи з енергоефективності

ЕСКО-інвестору надано майже 16 млн грн на заходи з енергоефективності

Цей кредит в п'ять разів перевищує обсяг першого пілотного кредиту

ЕСКО-інвестору надано майже 16 млн грн на заходи з енергоефективності
Фото Shutterstock

В Україні видано вже третій кредит для ЕСКО-інвестора на суму майже 16 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

У 2019 році за моделлю «ЕСКО-факторинг» Комерційний Індустріальний Банк оформив інвесторам  перший пілотний кредит на близько 3 млн грн, другий  склав близько 2 млн грн, тертій кредит на суму майже 16 млн грн, що буде реалізовано у вигляді двох  траншів: – в розмір – 7,3 млн грн та 8,5 млн грн.

Домовленість про надання третього кредиту досягнута внаслідок успішного виконання першого проекту «ЕСКО-факторингу». Так, за останні 6 місяців компанією залучено кредити на 85% і  вже повернуто банку із випередженням графіку виплат.

«Зважаючи на дієвість такої моделі факторингу, банком вирішено збільшити обсяг кредитних коштів на ЕСКО-проекти у понад 5 разів – до майже 16 млн гривень. Крім цього, довіра банку до ЕСКО-механізму відобразилася на: – зниженні ставки кредитування на кілька відсотків; – продовженні строку кредитування у 2 рази», – зазначає прес-служба Уряду.

При тому на думку голови Держенергоефективності Сергія Савчука, третій проект «ЕСКО-факторингу дозволить реалізувати енергоефективні заходи у близько 60 бюджетних закладах у 5 містах України: Києві, Одесі, Славутичі, Бородянці, Дрогобичі.

За підтримки Держенергоефективності та проекту ПРООН з енергосервісу широке впровадження факторингу дозволить у кілька разів пришвидшити темпи інвестування в енергосервіс в Україні.

Як раніше писав Mind, власникам домашніх СЕС виплатили 2,5 млн грн за надану електроенергію. 130 домашніх СЕС у Києві надали в мережу понад 550 000 кВт/год сонячної електроенергії за півроку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті