Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Saudi Aramco купить в індійської компанії найбільший у світі нафтопереробний завод

Saudi Aramco купить в індійської компанії найбільший у світі нафтопереробний завод

Вартість угоди складе $15 млрд

Saudi Aramco купить в індійської компанії найбільший у світі нафтопереробний завод
фото Shutterstock

Саудівська державна нафтокомпанія Saudi Aramco купить в індійської корпорації Reliance Industries (RIL) 20% акцій її бізнесу з нафтопереробки і нафтохімії. В угоду увійде найбільший у світі нафтопереробний комплекс Jamnagar, розташований на західному узбережжі Індії, відзначає Reuters з посиланням на заяву голови ради директорів індійської компанії Мукеша Амбані.

Вартість операції складе $15 млрд при оцінці Reliance в $75 млрд, включаючи борг компанії.

«Це найбільші іноземні інвестиції в історії Reliance. Це також одна з найбільших іноземних інвестицій в Індії», – сказав Амбані.

Придбавши завод Jamnagar, Saudi Aramco буде поставляти туди 5 млн барелів нафти щодня на довгострокову перспективу. Зараз Jamnagar може на добу переробляти 1,4 млн барелів нафти. Згідно з планами уряду Індії, до 2030 року потужність заводу буде збільшена до 2 млн барелів на добу.

У квітні індійські ЗМІ повідомили, що Saudi Aramco веде переговори про покупку до 25% в бізнесі з нафтопереробки і нафтохімії індійської RIL. За даними видання, мова йшла про частку вартістю близько $10-15 млрд. Виходячи з цих оцінок, весь бізнес Reliance Industries з нафтопереробки і нафтохімії оцінювався приблизно $55-60 млрд.

Індійська корпорація Reliance Industries Limited (RIL) займається розвідкою і видобутком вуглеводнів, переробкою нафти і продажем нафтопродуктів. Крім того, вона займається телекомунікаційним бізнесом і рітейлом. Штаб-квартира RIL знаходиться в Мумбаї.

Тим часом Saudi Aramco готується до ІРО: принц Мухаммед оцінює нафтову компанію в $2 трлн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті