АМКУ прокоментував критику щодо рішення по дискримінаційному тендеру на ремонт доріг

АМКУ прокоментував критику щодо рішення по дискримінаційному тендеру на ремонт доріг

У комітету АМКУ відсутні правові підстави розглядати дискримінаційність умов тендерної документації

АМКУ прокоментував критику щодо рішення по дискримінаційному тендеру на ремонт доріг
Фото: Facebook/АМКУ

Антимонопольний комітет (АМКУ) прокоментував критику щодо рішення по дискримінаційному тендеру на ремонт доріг. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

«Останнім часом у ЗМІ розповсюджується некоректна та така, що викривляє сутність прийнятих Комітетом, як органом оскарження, рішень інформація», – йдеться у повідомленні.

Одним з останніх прикладів є критика в ЗМІ рішення органу оскарження щодо підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів, замовником у процедурі публічних закупівель ремонту доріг шляхом надання відповідного відгуку саме від замовника тендерну.

Комітет, як орган оскарження, неодноразово зобов'язував замовників вносити зміни щодо подібних умов тендерної документації, встановлюючи їх дискримінаційність по відношенню до учасників тендерів.

У комітету, як органу оскарження, відсутні правові підстави розглядати дискримінаційність умов тендерної документації. Тому орган оскарження мав право оцінювати на цьому етапі виключно дотримання учасниками встановлених замовником умов тендерної документації, що і було зроблено органом оскарження у порядку, визначеному законом.

«Запорукою дотримання конкуренції та недискримінації учасників є своєчасне звернення до органу оскарження щодо встановлення дискримінаційних умов тендерної документації до кінцевого строку подання тендерних пропозицій», – йдеться у повідомленні.

За інформацією проекту «Наші гроші», адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг дозволила САД у Вінницькій області відхиляти тендерні пропозиції учасників, які на думку замовника недобросовісно виконували попередні договори із переліку «аналогічних».

Тендер перебуває на етапі прекваліфікації. В учасників ринку уже назбирались скарги-вимоги до замовника щодо окремих умов тендерної документації.

Зокрема, 16 липня державні уповноважені АМКУ розглянули скаргу ПП «Автомагістраль».

Один із пунктів скарги стосувався вимоги замовника про можливість відхиляти пропозиції учасників, які виконували підряди для САД у Вінницькій області, але за оцінками самого замовника, впорались неналежно.

Тендерна колегія АМКУ вирішила, що скарга приватника задоволенню не підлягає. Підставою цьому стало те, що скаржник не підтвердив неможливості виконання спірної вимоги Документації.

Нагадаємо: у липні АМКУ затвердив новий склад постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті