Власник TikTok запустив у Китаї пошукову систему з цензурою

Власник TikTok запустив у Китаї пошукову систему з цензурою

На запит про політичні питання видаються результати лише офіційних видань комуністичної партії

Власник TikTok запустив у Китаї пошукову систему з цензурою
theinformation.com

Компанія ByteDance, власник додатку для коротких відео TikTok, запустила в Китаї нову пошукову систему Toutiao Search, входячи в сектор, в якому зараз домінує Baidu Inc, передає Reuters.

Минулого місяця компанія заявила в соціальних мережах, що шукає співробітників для роботи в пошуковій системі, і найняла технічних експертів з Google, Baidu і Bing.

За результатами пошуків, проведених Reuters, Toutiao Search пропонує цензуровані результати, як і інші китайські пошукові системи.

Наприклад, на запит «четверте червня» (дата насильницького придушення демонстрацій на площі Тяньаньмень в 1989 році), пошукова система показала результати лише офіційних провладних видань.

Запит «Сі Цзіньпін» веде до біографічної сторінки в стилі Вікіпедії і статей державних ЗМІ про китайського лідера, зазначає Bloomberg.

«Ця пошукова система дуже схожа на домашню сторінку Google, але видає сильно відфільтровані результати відповідно до одного з найбільш цензурованих інтернет-режимів у світі», – пише видання.

Нова пошукова система створена на основі новинного додаткe ByteDance під назвою Toutiao. За допомогою Toutiao Search користувачі вводять ключові слова для пов'язаних новин, відео та інформації, при цьому відповідні результати видаються відповідно до суворої цензури.

Раніше повідомлялося, що Google після скандалів припинила роботу над Dragonfly – пошуковиком для Китаю, який теж мав працювати під цензурою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті